Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Pakruojo rajone vykdyta prevencinė akcija „Saugus dviratininkas“Spausdinimo versija

     Dviratininkai – vieni iš pažeidžiamiausių eismo dalyvių. Vakar, liepos 10 d., Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai Saulius Nakčiūnas ir Jurgita Bialaglovė kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyriaus Švietimo konsultantu Linartu Kiškiu, talkinant policijos rėmėjams, Pakruojo rajone vykdė prevencinę akciją „Saugus dviratininkas”. Pakruojo kaime, Lygumų, Pašvitinio, Linkuvos ir Klovainių seniūnijose kelyje sutiktiems šios transporto priemonės vairuotojams priminė pagrindinius reikalavimus, numatytus Kelių eismo taisyklėse, prevenciškai perspėjo tuos, kurie jų nesilaikė, įteikė ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais (išdalinta 20 vienetų). Kalbintiems eismo dalyviams palinkėta nepažeidinėti įstatymų, būti atidiems, matomais ir saugiais kelyje.

    Džiugina tai, kad akcijos metu didžioji dalis sutiktų dviračio vairuotojų – sąmoningi ir  atsakingi eismo dalyviai, besilaikantys Kelių eismo taisyklių.

    Primename Kelių eismo taisyklių 56 punktą, kuriame nurodyta, kad „Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

    Eismo saugumas – ne tik asmeninė savęs apsauga nuo nelaimingo įvykio, bet ir pagarba kitam eismo dalyviui. Saugią aplinką kurkime kartu.   

Pakruojo rajono policijos komisariato
Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė)
Jurgita Bialaglovė

Nuotraukos autorės

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS