Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
VASAROS AIDAS- 2018Spausdinimo versija

  Rugpjūčio 20 - rugsėjo 3 dienomis Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre (toliau - centre) vyko vasaros stovykla „Vasaros aidas – 2018“. Ši stovykla jau ketvirtus metus organizuojama centrą lankantiems jaunuoliams. Stovyklos dalyviai gali užsiimti įvairia veikla, šiemet buvo pasiūlyta daug naujų pramogų.

  Saulėtą rugpjūčio 20 dienos popietę centre vyko vasaros stovyklos „Vasaros aidas - 2018“ atidarymas. Sveikinimo žodį tarė centro direktorė Aušra Butnorienė, kuri visus - lankytojus ir darbuotojus, pasveikino sugrįžusius po vasaros atostogų ir palinkėjo, kad sulauktume daug gerų emocijų, įgytume naujų įgūdžių, įspūdžių ir turiningai praleistume laiką bei paskelbė, kad vasaros stovykla  atidaryta. Stovyklos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, Klovainių seniūnas Dainius Poškus, Centro vyr. socialinė darbuotoja Astra Vilimienė pristatė šių metų vasaros stovyklos simbolį - šypsenėlę, kurią kaip ženklelį nešiojome visos stovyklos metu.

 Po sveikinimo žodžių visi vasaros stovyklos dalyviai iš bulvės gamino antspaudus, juos spaudė ant vėliavėlių, rašė savo vardus ir džiaugėsi pasipuošę palapinę. Vėliau visi vaišinosi ir linksmai šoko.

 Rugpjūčio 21 dienos popietę socialinė darbuotoja Auksė Nikalajevienė priminė internetinės šypsenėlės atsiradimo istoriją. Internetas be „šypsniukų“ - jau ne internetas. Sunkiai įsivaizduojamas bendravimas internete be jaustukų, veidukų ar šypsenėlių. Renginio metu, įvairias emocines išraiškas – veidukus, piešėme ant vienkartinių lėkščių. Tirpintu šokoladu pagražinti kukurūzų trapučiai pavirto gražiais veideliais, žaidėme įvairius žaidimus, dalyvavome linksmoje šypsenėlių fotosesijoje. Pavargę, bet linksmai nusiteikę, susėdome prie stalo pasivaišinti šašlykais, tortu.

 Šiltą rugpjūčio 22 dienos popietę Klovainių jaunuolių centre įvyko trečioji vasaros stovyklos diena „Spalvų magija“. Popietėje dalyvavo svečiai iš Linkuvos savarankiško gyvenimo namų.

 Socialinė darbuotoja Alina Juodagalvienė pristatė EBRU piešimo (piešimas ant vandens) techniką.  Stovyklos dalyviai su maistiniais dažais ir pienu piešė, vėliau buvo tepami trispalviai sumuštiniai, kurie buvo skirti Lietuvos šimtmečiui paminėti.

 Buvo išbandytas basų kojų takas, sukėlęs labai daug teigiamų emocijų, dalyvauta linksmoje estafetėje „Milžino batai“.

 Po visų pramogų vaišintasi mišraine, saldžiomis vaišėmis.

 Rugpjūčio 23 dienos popietę vasaros stovyklos metu Klovainių jaunuolių centro lankytojai sulaukė „Pakruojo Viltis“ narių, „Linksmiados“ dalyvių. Socialinė darbuotoja Daiva Laurinavičienė jaunuolius suskirstė į dvi komandas: „Vilčiukų“ ir „Vilties“. Linksmai pradėję rungtis „minų lauke“,  šeimininkai ir svečiai dalyvavo ir kitose rungtyse: „padžiauk skarelę“, „pernešk kamuolį“, „pataikyk į taikinį“. Jaunuoliai užrištomis akimis piešė piešinį „Gėlių jūra“.

 Lygiai 18 valandą išgirdome garsų motorų riaumojimą. Sulaukėme ypatingai laukiamų svečių iš baikerių klubo „Laisvieji vanagai“. Atvyko net 17 klubo narių. Vyrai papasakojo apie savo vasaros keliones, jaunuolius vėžino motociklais. Visi kartu vaišinosi sriuba. Svečiams pasiūlyta pereiti basų kojų taku. Buvo daug juoko, gerų emocijų, linksmų pajuokavimų. Visi patenkinti išlydėjo baikerius. Ir vėl lauksime kitų metų ir naujų įspūdžių.

 Rugpjūčio 24 dienos rytą Klovainių jaunuolių centre vasaros stovyklos metu buvo suorganizuotas piešimo rytmetis. Visi centro lankytojai piešė  tema: savarankiškas gyvenimas, naujo tipo paslaugos: asmeninio asistento pagalba, atokvėpio paslauga, atvejo vadybos paslauga, įtraukusis ugdymas ir pan. Dalyvavome projekte „ES investicijų vaidmuo gerinant sutrikusio intelekto asmenų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę“, kurį organizuoja bendrija „Viltis“. Atrinktus piešinius išsiuntėme į Vilnių. Vėliau visi dar kartą kūrėme meną EBRU technika.                                      

  Džiaugiamės, kad mūsų centre tą dieną lankėsi svečiai iš Italijos, lydimi Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Daivos Rutkevičienės. Svečiai domėjosi centre vykdoma veikla, apžiūrėjo patalpas, išbandė basų kojų taką.

 Rugpjūčio 27 dienos popietę vasaros stovyklos metu Klovainių jaunuolių centre vyko žaidimų popietė. Smagiai leidome laiką: ėjome per kliūčių ruožą, išbandėme rankų taiklumą, sustoję ratuku mušinėjome didžiulį kamuolį, o pabaigoje visi smagiai sudainavome dainą „Išėjo tėvelis į mišką“. Šią dieną taip pat centre lankėsi svečiai iš Gruzijos, jie domėjosi centre vykdoma užimtumo veikla.

 Rugpjūčio 28 dieną centre vyko popietė „Pažintis su mėta ir jos giminaitėmis“. Socialinė darbuotoja Jurgita Vyčienė supažindino stovyklos dalyvius su įvairiomis mėtų rūšimis: melisa, anyžiniu lafantu; kalbėjo apie šias vaistažoles, jų vaistines ir maistines savybes, panaudojimo būdus. Žiūrėjome, uodėme skirtingus aromatus, lietėme skirtingas mėtų rūšis. Buvo parodytas pristatymas apie šiuos augalus. Susipažinome su produktais, į kurių sudėtį įeina mėta, valgomus ragavome; darėme gėrimą su mėta, gaminome mėtų cukrų. Vėliau gėrėme arbatą. Popietė, kvepianti mėtomis, dovanojo mums gerą nuotaiką, teigiamas emocijas.

 Rugpjūčio 29 dieną Klovainių jaunuolių centre vasaros stovyklos metu lankėsi svečiai iš Linkuvos socialinės globos namų. Užimtumo specialistė Ramutė Prikockienė pristatė „Netikėtų daiktų istorijų“ dieną. Kartu su svečiais sodinome gėles į senus, jau nebedėvimus batus, taip suteikdami batams naują paskirtį - tapti gėlių vazonais. Gėlėmis pražydusiais batais buvo papuošta centro aplinka: jie pakabinti ant tvoros, pastatyti gėlyne, prie laiptų.

 Šauniai padirbėję, žaidėme linksmus žaidimus, kurių atributai - veltiniai, kaliošai, t. y. mūsų senelių batai.

 Vėliau vaišinomės visiems labai gerai žinomais skanėstais - spragėsiais, bulvių traškučiais, ledais. Susipažinome su tų produktų atsiradimo netikėtomis ir atsitiktinėmis istorijomis.

 Baigiantis popietei valgėme ant laužo gamintą plovą.

 Rugpjūčio 30 dieną, vasaros stovyklos metu, Klovainių jaunuolių centro lankytojai, lydimi direktorės pavaduotojos Nijolės Žiūkienės ir kitų darbuotojų, vyko į Raubonių ir Dinozaurų parkus, taip pat aplankė Biržų kraštą. Džiaugėmės apsilankę Dinozaurų parke, kur grožėjomės įspūdingo dydžio riaumojančiais dinozaurais ir kitais gyvūnais; taip pat ir Raubonių parke, kur susipažinome ir apžiūrėjome ten gyvenančius gyvūnus. Esame dėkingi parko administracijai, kad leido viskuo pasigrožėti nemokamai.

 Biržuose apžiūrėjome Biržų pilį, Astravo dvarą, lipome į aukštą Kirkilų apžvalgos bokštą, perėjome pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą, apsilankėme Aldonos Jaronytės sodyboje. Grįžome pilni įspūdžių, nors pavargę, bet laimingi.

 Rugpjūčio 31 dieną vasaros stovyklos metu kalbėjome apie draugystę. Dėliojome savo rankų antspaudus ir piešėme įvairias šypsenėles ant didelio bendro plakato. Plakatą pakabinome ant sienos pavėsinėje, kad visi galėtų pasigrožėti.

 Rugsėjo 3 dienos popietę Klovainių jaunuolių centre vyko vasaros stovyklos „Vasaros aidas -2018“ uždarymo popietė. Popietėje dalyvavo ir Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, kuri visiems padėkojo už suorganizuotą stovyklą su tiek daug įvairių renginių. Vyr. socialinė darbuotoja Astra Vilimienė pristatė, kokie renginiai vyko, kas buvo atvykę į svečius. Visa foto ir video informacija buvo sudėta į vieną didelį pristatymą. Lankytojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, darbuotojai - padėkomis. Popietės pabaigoje spalvingais balionais su šypsenėlėmis išlydėjome vasarą; linksmai mušinėjome du didžiulius kamuolius. Sutarėme, kad kitais metais stovykla vėl bus...

Vyr. socialinė darbuotoja Astra Vilimienė

 

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS