Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Pakruojo šventė. „Sodžiaus ūlyčios atidarymas“Spausdinimo versija

  Į Pakruojo šventę susirinko ir kiemus Pakruojo parko saloje įkūrė aštuoniolika bendruomenių, seniūnijų ir kitų organizacijų. Kiemelių organizatorius Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“ (direktorė Marija Žiubrienė).

  Pakruojo rajono savivaldybės vadovus ir į Pakruojo šventę atvykusius garbingus svečius apeigomis ir gražiais žodžiais pasveikino VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ narė Irena Kybartienė, rajono vadovams dovanas įteikė direktorė Marija Žiubrienė, pirmininkas Arturas Stankevičius, darbuotojos Jovita Trumpienė ir Rima Raziulienė. Labai šiltai ir nuoširdžiai visus dalyvius pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, JAV konsulas Lietuvoje ponas Davidas Varneris, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna. Po visų sveikinimų Marija Žiubrienė ir Arturas Stankevičius paskelbė „ūlyčios“ atidarymą.

  Kiemų įkūrėjai nenuvylė nei šventės organizatorių, nei svečių. Kiekvienas kiemas šventės svečius kvietė prisėsti ant „gerasuolio“, pakabliuoti gardžios košės. Čia vyko prijuosčių paradas, šokiai, šventės svečių laukė paruoštos įvairios užduotys ir staigmenos. Pakruojo rajono savivaldybė skyrė lėšų nominacijų „Patogiausias gerasuolis“, „Gardžiausia košė“ ir „Gražiausia prijuostė“ nugalėtojams. Todėl vieni kvietė prisėsti ant tvirto ąžuolinio suolo, kiti svečius sodino ant prabangaus krėslo, dar kiti ant stilizuoto šiaudų suolo. Kiemai buvo gražiai papuošti, šventės svečiai buvo labai nuoširdžiai sutinkami, vaišinami ne tik košėmis, bet ir kitomis kaimiškomis gėrybėmis: bandelėmis su įvairiais įdarais, varškės spurgomis, žagarėliais, kaimišku sūriu, lašinukais, raugintais agurkais, obuoliais, vynuogėmis, tortais, žolelių arbata. Gražiomis dainomis svečius linksmino Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus kaimo kapela „Lakštutės“ (vadovė Vilma Janickienė).

  Šventėje taip pat dalyvavo ir šiuo metu įgyvendinamus arba jau įgyvendintus vietos projektus  pristatė bendruomenės ir jaunimo klubai. Projektą „Maisto gaminimo tradicijos – kaip pas babą kaime“ įgyvendinanti Pakruojo kaimo bendruomenė savo kieme gamino ir virė varškės žagarėlius, vaišino meduoliais, arbata ir kitais gardumynais. Stačiūnų kaimo bendruomenė, įgyvendinusi projektą „Stačiūnų krašto kulinarinio paveldo atgaivinimas ir populiarinimas“, kieme pristatė krašto kulinarinio paveldo patiekalus. Šventės svečiai mielai vaišinosi Sigutėnų kaimo bendruomenės, įgyvendinusios projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“, gaspadinių pagal senąsias kaimo tradicijas ir receptus ruošiamais bei bendruomenę rajone garsinančiais patiekalais, dainavo kartu su linksmais bendruomenės muzikantais. Projektą „Bendri pomėgiai skatina naujas jaunimo veiklas“ įgyvendinantis Klovainių jaunimo klubas pagal pasirinktus eskizus, visiems norintiems šventės dalyviams ir svečiams piešė įdomias laikinas tatuiruotes, dalyvavo kitose jaunimo erdvėje vykusiose veiklose. Laisvalaikio klubas „Rozalinas“ įgyvendinęs projektą ,,Į sveikesnę ateitį“ savo kieme pastatė pripučiamą batutą ir visi norintys galėjo pašokinėti ant batuto bei linksmai nučiuožti nuo čiuožyklos.

  VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, kartu su darbuotojomis ir Pakruojo rajono savivaldybės meru Sauliumi Margiu nominacijų laimėtojams įteikė už savivaldybės lėšas nupirktas dovanas. Nominacijų laimėtojai:

„Patogiausias gerasuolis“

I vieta Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo rajono skyrius

II vieta Degėsių kaimo bendruomenė

III vieta Linų bendruomenė

„Gardžiausia košė“

I vieta Sigutėnų kaimo bendruomenė

II vieta Grikpėdžių kaimo bendruomenė

III vieta Pakruojo KC Šokių grupė „Reketys“

„Gražiausia prijuostė“

I vieta Pakruojo kaimo bendruomenė

II vieta Triškonių kaimo bendruomenė

III vieta Pašvitinio seniūnijos bendruomenės (Mikniūnų kaimo bendruomenė).

VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ nuoširdžiai padėkojo bendruomenėms, seniūnijoms ir kitoms organizacijoms už dalyvavimą Pakruojo šventėje ir gražių kiemų įkūrimą, už parodytą vaišingumą, už gerą nuotaiką ir meilę gimtam Pakruojo kampeliui.

 

VVG „Pakruojo rajono partnerystė“

Nuotraukos Prano Žiubrio http://www.pakruojovvg.lt/index.php?qw=new&newid=486

 

Facebook
Atgal
meras
SAULIUS MARGIS