Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Mobilioji programėlė padės fiksuoti rajono problemasSpausdinimo versija

Siekiant būti kuo arčiau gyventojų ir norint dar operatyviau spręsti kylančius iššūkius, Pakruojo rajono savivaldybė pristato naujovę – mobiliąją programėlę „NoteSpate“, kuri kiekvienam gyventojui leis lengvai fiksuoti įvairias kasdieniniame rajono gyvenime sutinkamas problemas. Nemokamai iš „Google Play“ arba „App Store“ persisiuntus šią išmaniąją programėlę bet kuriuo paros metu bus galima registruoti įvairius įvykius, pavyzdžiui, neišvežtas šiukšles, nuvirtusį medį, gatvių ir kelių priežiūros problemas, beglobių gyvūnų klausimus. O pranešimas apie tai iškart pasieks atsakingą specialistą. Pakruojo rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su „NoteSpate“ kūrėjais, tampa viena pirmųjų šalyje, kurioje pradeda veikti tokia platforma.

Vienas iš NoteSpate“ kūrėjų Algimantas Greibus pasakoja, kad Pakruojo rajono savivaldybė šiam pilotiniam projektui pasirinkta kaip nedidelė, bet draugiška ir inovacijoms atvira visuomenė. „Pakruojis – labai jauki ir graži Lietuvos vieta, pritraukianti daugybę turistų. Tikimės, kad „NoteSpate“ padės Pakruojo gyventojams tvarkytis savo savivaldybėje dar geriau“,- pasakoja kūrėjas, priduriantis, kad pati mobiliosios programėlės idėja kilo keliems didelės informacinių technologijų kompanijos darbuotojams, kurie nusprendė, kad reikia sukurti kurti ne tai, ko prašo užsakovai, o tai, kas padėtų spręsti kasdienes jų pačių problemas.

Taip gimė idėja sukurti paprastą „įrankį“ telefone, kuris būtų puikiai suprantamas gyventojams, operatyviai perduotų informaciją. Paprastai tariant, problemą pamatęs gyventojas, tai gali iškart nufotografuoti, ir nuotrauką, pagal pasirinktą kategoriją ir vietą, išsiųsti atsakingiems specialistams.

„NoteSpate“ – naujas projektas, tačiau jo kūrėjai jau pradėjo bendradarbiauti su Vyriausiąja rinkimų komisija, derybos vyksta ir su kitomis didelėmis savivaldybėmis ir kompanijomis.

Programėlės kūrėjai džiaugiasi, kad Pakruojo rajono meras Saulius Margis šiai idėjai plačiai atvėrė duris. „Kasdien gauname iš gyventojų pastebėjimų ir prašymų. Nors susisiekti galima įvairiais būdais – elektroniniu paštu, telefonu, ateinant į savivaldybę, žinant šiandienos technikos galimybes ir žmonių naudojimąsi išmaniaisiais įrenginiais, ilgai galvoti apie programėlę nereikėjo. Tai bus dar viena galimybė mums bendrauti su savo rajono žmonėmis, operatyviai matyti neišspręstas problemas, būti dar atviresniems ir dirbti šiuolaikiškai“,- sako meras S. Margis. Savivaldybės vadovas dėkoja iniciatyviems programuotojams, kurie idėjos pildymui pasirinko Pakruojo kraštą, taip ne tik į savivaldybės gyvenimą įnešdami naujausių technologijų, bet ir prisidėdami prie didesnio visuomenės įsitraukimo į problemų sprendimą.

Jau veikianti „NoteSpate“ programėlė leis Pakruojo savivaldybės gyventojams registruoti gatvių apšvietimo gedimus, eismo organizavimo problemas, netvarkingas gatves, šaligatvius, vaikų žaidimų aikšteles, nesutvarkytas komunalines atliekas, priežiūros besiprašančius pastatus, pastebėtus beglobius gyvūnus, aplinkos tvarkymo problemas. Vėliau, atsižvelgiant į gyventojų pastabas ir poreikius, programėlė bus tobulinama, šalinami netikslumai.

Nemokamai iš „GooglePlay“ arba „App Store“ programėlę gali persisiųsti kiekvienas, naudojantis išmanųjį įrenginį.

Artimiausiu metu su šia naujove bus supažindinti rajono seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotrauka

Facebook
Atgal