Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Dėl situacijos VšĮ Pakruojo verslo informacijos centreSpausdinimo versija

Šių metų vasario 27 dienos rajono Tarybos posėdyje priimtas sprendimas pavesti Pakruojo rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą patikrinimą VšĮ Pakruojo verslo informacijos centre. Patikrinimo tikslas – atlikti darbo užmokesčio nustatymo įstaigos vadovui 2015–2020 m. finansinį (teisėtumo) auditą. Patikrinimą nuspręsta pradėti po to, kai šios įstaigos direktorė Oksana Gelčienė dokumentuose rado finansinių neatitikimų. Iki O. Gelčienės (po laimėto konkurso ji centrui vadovauti pradėjo šių metų sausio 6 d.), šioje įstaigoje laikinai direktorės pareigas užėmė Danutė Dominauskienė. Pagal rajono Tarybos pavedimą, savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko dokumentų analizę ir pateikė išvadas.

2016 m. spalio 17 d. mero potvarkiu (tuo metu šias pareigas ėjo Saulius Gegieckas) centre dirbusiai verslo vadybininkei D. Dominauskienei buvo pavesta laikinai eiti centro direktorės pareigas. Už papildomų pareigų vykdymą jai nustatyta mokėti 50 proc. jos pareiginio atlyginimo dydžio priemoką. Tą pačią dieną laikinai verslo centre direktorės pareigas ėjusi D. Dominauskienė pati sau atlyginimą padidino nuo 560 eurų iki 710 eurų, pasirašydama centro direktoriaus įsakymą „Dėl darbo krūvio padidinimo verslo vadybininkei ir pareiginio darbo užmokesčio pakeitimo“, taigi nuo to laiko, savo pačios sprendimu, jai buvo mokamas 710 eurų atlyginimas ir 50 proc. priedas.

Po kurio laiko, 2018 m. rugsėjo 28 d. laikinoji centro direktorė pati sau pasirašė dar vieną įsakymą „Dėl pareiginio darbo užmokesčio nustatymo“, kuris jos darbo užmokestį padidino iki 1100 eurų, toliau buvo mokamas ir 50 proc. priedas.

Praėjus keliems mėnesiams, tų pačių 2018 metų gruodžio 31 d. D. Dominauskienė pati sau pasirašė dar vieną įsakymą – „Dėl pareiginio darbo užmokesčio perskaičiavimo“, kuris nustatė jau 1420 eurų darbo užmokestį ir 50 proc. priedą.

Visuose atlygimo kėlimą žyminčiuose dokumentuose ir už darbdavį, ir už darbuotoją pasirašė vienas asmuo – pati D. Dominauskienė.

Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad meras viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovus priima į pareigas ir atleidžia iš jų, pagal teisės aktus įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su vadovų darbo santykiais. Tai yra – tvirtina ir vadovo darbo užmokestį. Pažymima, kad VšĮ Pakruojo verslo informacijos centro savininkas yra Pakruojo rajono savivaldybė, todėl už darbo santykius su centro vadovu tiesiogiai atsakingas yra meras.

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba pateikė patikrinimo išvadą – „D. Dominauskienė, laikinai ėjusi Centro direktoriaus pareigas, viršijo savo įgaliojimus ir neteisėtai, pažeisdama LR Vietos savivaldos įstatymo nuostatas ir Pakruojo rajono savivaldybės tarybos patvirtintų Centro įstatų nuostatas, pati sau Centro direktoriaus įsakymais nustatė darbo užmokestį. Dėl to Centras jai pagal jos neteisėtai išleistus įsakymus patyrė 23327,98 Eur darbo užmokesčio ir 2604,28 Eur Socialinio draudimo įmokų sąnaudų (iš viso: 25932,26 Eur). Iš šios sumos Danutė Dominauskienė gavo 15148,26 Eur pajamų („į rankas“), susijusių su darbo santykiais. Pateikti apskaičiavimai atlikti pagal Centro pateiktus dokumentus.

Vykstant patikrinimams, D. Dominauskienė pateikė prašymą atleisti iš pareigų verslo informacijos centre ir jame nebedirba nuo šių metų vasario 28 dienos.

Susidariusią situaciją nagrinėjo ir savivaldybės Kontrolės komitetas (pirmininkas S. Gegieckas). Į kelis posėdžius rinkęsi nariai susipažino su išvada ir kitais su situacija susijusiais dokumentais. Išnagrinėjus situaciją, komitetas savo tyrimą nusprendė nutraukti, pasiūlydami ginčą išspręsti taikiai, o nesusitarus, toliau viską spręsti įstatymų nustatyta tvarka.

Pasiūlymą šį ginčą išspręsti taikiai D. Dominauskienei balandžio 29 d. registruotu paštu išsiuntė centro direktorė O. Gelčienė. Rašte išdėstyta kontrolės ir audito tarnybos patikrinimo išvada, paprašyta centrui atlyginti nuostolius, o neturint galimybės visos sumos padengti iškart, pasiūlyta mokėjimą atlikti dalimis iš anksto susiderinus mokėjimo grafiką.

Gegužės 25 d. centro direktorė O. Gelčienė gavo D. Dominauskienės atsakymą, kuriame buvusi laikinoji vadovė išdėstė savo motyvus ir su taikiu žalos atlygino pasiūlymu nesutiko.

Įvertinęs audito ir kontrolės tarnybos patikrinimo išvadas ir atsižvelgdamas į savivaldybės rajono tarybos kontrolės komiteto nutarimą, meras Saulius Margis įpareigojo viešosios įstaigos Pakruojo verslo informacijos centro direktorę O. Gelčienę teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į teismą dėl galimai viešajai įstaigai Pakruojo verslo informacijos centrui padarytos žalos atlyginimo.

Mero padėjėja Simona Lipskytė

Facebook
Atgal