Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     

Užsiimate verslu


Mes norime, kad Jūsų verslas būtų sėkmingas...


 

 

 


Elektroninės paslaugos sukurtos pagal projektą „Tarpvalstybinių verslui palankių bibliotekų tinklo kūrimas" (Nr. LLIV-253), įgyvendintą pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 m. programą

Licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų ir licencijų verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, išdavimas kurortinio, poilsio bei turizmo sezonų metu
Paslaugos aprašymas
 
Viešojo maitinimo įmonėms kurortinio, poilsio bei turizmo laikotarpiui išduodamos 2 rūšių licencijos:
- verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų;
- verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento.

Nustatytos šios poilsio ir turizmo zonos:
1. Kilnojamųjų atrakcionų vietos.
2. Miesto skverų, parkų ir miškų teritorijos.
3. Miesto ežerų ir upių pakrančių teritorijos.
4. Sodų bendrijų ir šalia jų esančių teritorijos.
5. Teritorijos prie viešbučių, prekybos ir viešojo maitinimo įmonių, pramogų ir prekybos centrų.
6.Miesto pakraščiuose esančias gyvenamųjų namų teritorijos.
7. Lauko kavinių vietos, laimėtos konkurso būdu.
8. Ilgalaikių renginių vietos, patvirtintos Administracijos direktoriaus įsakymu.

Nustatytas poilsio ir turizmo laikotarpis:
1. Vasaros poilsio ir turizmo sezono trukmė nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
2. Žiemos poilsio ir turizmo sezono trukmė nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.

Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento kurortinio, poilsio bei turizmo metu gali būti išduodamos viešojo maitinimo įmonėms, nestacionarioms viešojo maitinimo įmonėms šių sezonų laikotarpiams.

Paslauga teikiama trečiu interaktyvumo lygiu. Pareiškėjas gali užpildyti elektroninę paslaugos užsakymo formą, tačiau paslaugos rezultatas (licencija) pristatomas / atsiimamas ne elektronine forma. 
Paslauga teikiama internetu
 
 
Paslaugos kategorija
 
Gyvenimo atvejai
 
Paslaugos suteikimo trukmė
 
30 d. 
Paslaugos gavėjas
 
juridinis asmuo 
Atsakingas dalinys
 
Teisės skyrius 
Paslaugos vadovas
 
Asta Jakaitytė tel. (8 421) 61 695 
Paslaugos vykdytojas
 
 
Prašymo forma (-os)
 
Aprašymas interesantui
 
Prašymas.
Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
Įgaliojimas, jeigu prašymą ir dokumentus pasirašo ir teikia įgaliotas asmuo.
Jeigu licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu, ketinama įsigyti daugiabučiame gyvenamajame name įrengtoje kavinėje, pateikiama daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos susirinkimo (valdybos) arba, jeigu ši bendrija neįsteigta ar bendrija valdo daugiau kaip vieną daugiabutį gyvenamąjį namą, gyvenamojo namo patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimą (kuriame jį pasirašę asmenys gali nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką), jeigu alkoholiniais gėrimais bus prekiaujama gyvenamajame name. Šis sutikimas nepateikiamas tuo atveju, jeigu prieš tai šiame gyvenamajame name tose pačiose patalpose veikusi įmonė turėjo licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir licencijos galiojimo metu nebuvo gauta pagrįstų gyvenamojo namo gyventojų skundų, nesikeičia nei įmonės darbo laikas, nei alkoholinių gėrimų pardavimo būdas. Ši nuostata netaikoma, jeigu iki paraiškos gauti naują licenciją pateikimo alkoholiniais gėrimais nebuvo prekiaujama ilgiau kaip vienerius metus.
Valstybės įmonės Registrų centro pažymą apie gyvenamojo namo patalpų savininkus ir daugiabučio gyvenamojo namo administratoriaus pažymą apie neprivatizuotų butų nuomininkus, jeigu prekybos vieta įrengta gyvenamajame name.
Sutarties dėl komunalinių, maisto, antrinių žaliavų išvežimo kopija, patvirtinta įmonės antspaudu (jeigu ji antspaudą privalo turėti) ir vadovo parašu. Pateikiama tais atvejais, kai verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ketinama viešojo maitinimo vietose, išskyrus prekybos centrus, kurie minėtas sutartis sudaro tiesiogiai.

Licencijos išdavimas derinamas su Saugaus miesto departamentu, jei licenciją norima įsigyti tose prekybos ar viešojo maitinimo vietose, kuriose buvo nustatyti (arba galimi) viešosios tvarkos pažeidimai.

Verslo licencijavimo ir leidimų skyrius, gavęs įmonės prašymą įsigyti licenciją, SODROS duomenų bazėje patikrina ar įmonė neskolinga SODROS biudžetui, dėl skolų Valstybės biudžetui siunčia paklausimą į VMI. VMI per 10 darbo dienų privalo pateikti informaciją apie įmonių mokestines nepriemokas. Taip pat patikrina ar įmonei išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas ir leidimas prekiauti (teikti paslaugas) iš kiosko, paviljone, lauko kavinėje. Siunčiami paklausimai Informatikos ir ršių departamentui prie VRM, Valstybinei maisto ir veterinarinei tarnybai, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai siekiant gauti informaciją ar licencijos prašytojui ir (ar) jų vadovui yra yra įsiteisėję teismo nuosprendžiai, nutarimai dėl nuobaudų skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alk. gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą; ar nebuvo nustatyta alk. gėrimų laikymas, gabenimas, pardavimas neturint licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.
 
Papildoma informacija
 
D.U.K.
 
Kaip greitai bus išduota licencija?
- ne vėliau kaip per 30 dienų. 
Informacija atnaujinta
 
2014-11-10 11:38:53