Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Rugpjūtis
    2022     
Rozalimo 255-asis gimtadienis paminėtas jaunimo festivaliu „Ošiam!“Spausdinimo versija

Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus vadovo Žygimanto Macevičiaus iniciatyva Rozalime pirmą kartą įvyko neeilinis renginys – Jaunimo festivalis „Ošiam!“. Idėja organizuoti festivalį jaunimui kilo, nes būtent šie metai Europos bei Lietuvos jaunimo metai. Taipogi pats Rozalimas Lietuvos miestelių žemėlapyje – jaunas, o šiemet gražus jubiliejus – 255 metai.

Festivalio įžanga tapo šventiniai renginiai, prasidėję jau penktadienį. Čia vyko Rozalimo bibliotekos organizuojamas rozalimietės Gražinos Žalytės-Gricienės knygos „Ilgesio taku“ pristatymas, kurio metu susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti jautrias rašytojos eiles bei Sofijos Šaurskytės kanklėmis atliekamas melodijas.

Po knygos pristatymo prie Nepriklausomybės angelo laukė įstabios parodos „Laiko tėkmėje, mes - istorija“ atidarymas. Parodos autorė Rasa Petravičienė papasakojo apie pačią parodą bei kaip kilo ši idėja. Dainomis susitikimą papuošė Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus folkloro ansamblis „Sedula“ (vad. R. Petraitienė).

O penktadienio vakarą vainikavo Rozalimo pušyno estradoje rodytas filmas visai šeimai „Didžiapėdžio vaikis“.

Pagrindinė festivalio diena tapo šeštadienis, prasidėjęs nuo varžybų. Paežerių tinklinio aikštelėje savo jėgas nuo 10 val. ryto tikrino tinklininkai. Čia jų komandų buvo daugiau nei 20! Po įtemptų varžybų čempionais tapo svečiai iš Truskavos. Dėkojam varžybų organizatoriams - Pakruojo atviram jaunimo centrui ir laisvalaikio klubui „Rozalinas“.

Nuo 12.00 val. startavo „Mokyklų protų žaidynių“ finalas, kuriame savo protus mankštino 4 geriausios komandos iš savo rajonų - Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio ir Joniškio. O čia čempionų titulą iškovojo Radviliškio rajono atstovai - Šeduvos gimnazijos komanda „Viskas per tą Patriciją“. Nugalėtojams atiteko 200 Eur čekis, aukso medaliai bei čempionų taurė. Sidabras ir 100 Eur čekis iškeliavo į Pasvalio P. Vileišio gimnazijos komandos „Vileišiečiai“ rankas, bronzos medaliai ir 50 Eur čekis atiteko Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos komandai „Galbūt žalias“, o 4-oji vieta ir 30 Eur čekis - Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos komandai „Žvaigždės“!

Vėliau, visų laukė diskusija su aktoriumi Mariumi Repšiu. Diskusijos tema aktuali ir svarbi jaunimui „Jauno žmogaus psichikos sveikata. Kas svarbu čia ir dabar?“. Diskutavo Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Ema Juodinytė, Savivaldybės tarybos bei jaunimo reikalų tarybos narė  Austėja Miknevičiūtė, jaunimo reikalų agentūros nacionalinės jaunimo politikos skyriaus projektų ir programų vadovė  Sandra Gaučiūtė, Savivaldybės tarybos narys ir UAB „Medicus LT“ direktorius  Audrius Kazlauskas, Pakruojo vaikų ir jaunimo klubo prie Pakruojo rajono policijos komisariato prezidentas Benas Nikalajevas.

Po rimtos diskusijos prasidėjo ir linksmoji dalis - vyko jaunimo koncertas, kuriame savo šokius dovanojo Linkuvos šokių grupė „Erdvė“ (vad. R. Dambrauskaitė – Pėželienė), dainomis žiūrovus džiugino Aretas Stankūnas ir Evelina Paslavičiūtė, renginio vedėjas, aktorius – Severinas Norgaila, Linkuvos kultūros centro merginų kvartetas „K. Lags“ (vad. J. Danasienė) ir atlikėja Emilija Kutkevičienė.

Pasibaigus smagiam ir kūrybos proveržiu džiuginusiam jaunimo koncertui visų laukė apdovanojimų vakaras.  Apdovanojimus vainikavo svečių gausa, lipusi į sceną sveikinti visus rozalimiečius su jubiliejumi.

Ypač lauktoje vakarinėje renginio dalyje pirmą kartą Rozalime koncertavo jaunimo mėgstami atlikėjai:  Dainotas Varnas, grupė „2kvėpavimas“, savo programą pristatė jauni komikai - Nedas Zimantas, Markas Žukauskas ir Viktoras Balykov`as, o iki 1.00 valandos jaunimas šoko diskotekoje su DJ Arnu!

Jaunimo festivalis „Ošiam!“ pateisino savo pavadinimą, nes šeštadienį Rozalime susirinko nematytas kiekis jaunų žmonių bei svečių iš įvairiausių vietovių, kurie linksmai leido laiką ir mėgavosi renginiu. Galima drąsiai teigti, kad tai pirmas tokio mąsto renginys Rozalime.

Rozalimo 255-ojo gimtadienio ir jaunimo festivalio „Ošiam!“ šventinio savaitgalio renginius užbaigėme sekmadienio rytą Rozalimo bažnyčioje, kur po Šv. Mišių vyko Pakruojo J. Pakalnio muzikos mokyklos moksleivių melodingas ir skambus koncertas.

Esame nepaprastai laimingi įvykusiu renginiu. Tikime, kad tai ne tik buvo geras laiko praleidimas, bet ir puikus įrodymas, kad įdėjus daug darbo ir nedideliame miestelyje gali įvykti didelis renginys.

Organizatoriai: Pakruojo kultūros centras, Rozalimo seniūnija, Rozalimo miestelio bendruomenė, Pakruojo atviras jaunimo centras, Visuomenės sveikatos biuras.

Jaunimo festivalis „Ošiam!“ – Pakruojo kultūros centro projektas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Pakruojo rajono savivaldybė.

Jaunimo festivalį „Ošiam!“ rėmė Mariaus Drupo individuali įmonė, UAB „Medicus LT“, UAB „Ramkompa“ ir MB „LB grupė“.

Akimirkos iš festivalio Ž. Macevičiaus nuotraukose

Nuotraukos facebooke:

Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus vadovas
Žygimantas Macevičius

Facebook
Atgal