Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
S.A.V.I.Spausdinimo versija

 Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras jaunimui (LVJUC) ir jau antri metai iš eilės įgyvendina Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą S.A.V.I. (Saviti. Atviri. Veiklūs. Iniciatyvūs).
 
 Ilgą darbo su jaunimu patirtį sukaupęs centras ir toliau siekia ugdyti asmenines ir socialines jaunimo kompetencijas, kartu užtikrinant sėkmingą įsitraukimą į bendruomeninius procesus, kurie neretam jaunam žmogui atrodo svetimi ar nepatrauklūs. Projektas S.A.V.I., kuris startavo kovą ir truks dešimt mėnesių, stengsis suprasti jaunimo poreikius per atliktą veiklos analizę ir jaunimo konsultacijas tam, kad būtų galima jaunuolių interesus efektyviai pritaikyti vykdomose projekto veiklose.

 Projekto metu LVJUC vis labiau siekia kokybiškai bei kiekybiškai plėtoti erdvę, kurioje jaunimas galėtų jaustis savas, ieškantis savęs ir išklausytas, kuri jam padėtų užsibrėžti ir siekti asmeninių bei komandinių tikslų, skatintų prisiimti atsakomybę savanoriaujant. Tokios socialinės ir jaunimą įtraukiančios erdvės plėtojimas yra vienas svarbiausių uždavinių kaimiškoje vietovėje, kurioje eksperimentuojančiam jaunimui trūksta turiningo laisvalaikio praleidimo būdų. Šios problemos sprendimui projektas jaunimą įtraukia į pirminę tabako, alkoholio, kitų psichotropinių medžiagų, nusikalstamumo bei savižudybių prevenciją, bei suteikia galimybes leisti laisvalaikį reikšmingai, socializuotis, pažinti kitus, save bei savo idėjas paversti realybe.

 Dažnai, prasmingo laisvalaikio praleidimui kelią užkerta patiriama socialinė atskirtis, todėl į projekto veiklas ir toliau skatinamas įtraukimas ir mažiau galimybių turinčio jaunimo. Jiems yra suteikiamos visos būtinos priemonės bei būdai ieškoti savęs, įgyvendinant skirtingas veiklas. Jauni žmonės taip pat yra išklausomi, konsultuojami bei sulaukia pagalbos sprendžiant iškilusias problemas. LVJUC norėdamas dar labiau užtikrinti projekto savitumą ir visapusišką įtrauktumą pozicionuoja vykdomas veiklas per sportinio, meninio ir edukacinio ugdymo prizmę tam, kad būtų užtikrintas visapusiškas Linkuvos seniūnijos jaunimo įsitraukimas ir vystomas jaunimą socialiai įtraukiančios erdvės plėtojimas. Visos programos metu siekiama pritraukti ir įtraukti jaunimą į numatytas veiklas, kurios leistų jiems susipažinti su kitokiomis laisvalaikio praleidimo galimybėmis. Kadangi projektas jau įsibėgėjęs, jaunuoliai jau spėjo surengti kultūrinį vakarą, kuriame buvo persipynusi patiekalų gamyba, šokiai bei muzika. Be visa to, taip pat buvo surengta ir burbuliukų šventė, kuriame buvo ugdomi jaunuolių higienos bei tvarkos įgūdžiai. Be viso to, jaunuoliai taip pat buvo pakviesti seminare, kuriame buvo supažindinti su gatvės meno subtilybėmis. Tolimesnėse projekto veiklose taip pat yra numatyta mokyti jaunuolius atsakingai bendrauti socialiniuose tinkluose, vykdyti socialines ir prevencines iniciatyvas, rengti įvairių žaidimų turnyrus.

 Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro projektas S.A.V.I. (Saviti. Atviri. Veiklūs. Iniciatyvūs) siūloma programa siekia jaunam žmogui sukurti artimą bei saugią erdvę, kuri suteikia galimybę dalyvauti prasmingose veiklose, padeda atrasti save ir suteikia būtiną palaikymą bei galimybes Linkuvos seniūnijos jaunimui.Ugnė Bučaitė

Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro jaunimo darbuotoja

 

Facebook
Atgal