Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Kartu su Teisingumo ministre Evelina Dobrovolska diskutuota apie Pakruojo teismo infrastruktūros optimizavimąSpausdinimo versija

Dar vasaros pradžioje Pakruojo rajono savivaldybę pasiekė žinia apie planuojamus pokyčius – Lietuvos Teisėjų tarybos sprendimu buvo peržiūrėtos apylinkių teismų veiklos teritorijos ir nuspręsta dalį jų sujungti (visiškai ar iš dalies atsisakant teismo rūmų), kartu nustatant įgyvendinimo terminus. T. y. siūloma I etape nuo 2023 m. sausio 1 d. iš dalies sujungti Šiaulių apylinkės teismo Joniškio teismo rūmų ir Pakruojo teismo rūmų veiklos teritorijas (lieka veikti Joniškio teismo rūmai, atsisakoma Pakruojo teismo rūmų infrastruktūros). Po tokios optimizacijos 14 Pakruojo teismo darbuotojų liktų be šios darbo vietos arba turėtų važinėti į Joniškį. Tuo pačiu pačiame miesto centre liktų dar vienas tuščias pastatas, o mūsų rajono gyventojai, norėdami gauti teisines paslaugas,  turėtų mažiausiai 50 kilometrų važinėti į kaimyninį rajoną, nors viešojo transporto susisiekimas su Joniškiu nėra dažnas ir patogus.

Atsižvelgiant į visas šias problemas, kurias sukeltų Pakruojo teismo rūmų panaikinimas, Pakruojo rajono savivaldybės vadovai su prašymu padėti Pakruojyje išsaugoti teismą, ir teisinių paslaugų prieinamumą mūsų rajono gyventojams, pagalbos kreipėsi į LR Teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, Seimo narius Antaną Matulą ir Liudą Jonaitį.

Išnagrinėjęs problemą, A. Matulas prieš kurį laiką suorganizavo susitikimą su Ministre E. Dobrovolska Seime, kur be Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojo Virginijaus Kacilevičiaus, būtinybę išsaugoti teismo rūmus rajonuose dėstė ir Pasvalio, Skuodo, Akmenės, Lazdijų savivaldybių vadovai – šiuose rajonuose taip pat planuojama naikinti teismų rūmus. Tuomet Ministrė pažadėjo atvykti į vietą, išklausyti teismų darbuotojų pozicijos, įsigilinti į šią problemą. Šią savaitę šis pažadas buvo išpildytas ir Pakruojyje Ministrė E. Dobrovolska apsilankė su savo pavaduotoja Jurga Greičiene.

Pakruojo teismo rūmuose į susitikimą su Ministre susirinko teismo darbuotojai, Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, jos pavaduotojas Gintaras Šurna, savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jovita Kirdeikienė. Vėliau prisijungė meras Saulius Margis, grįžęs iš Vilniaus, tądien Prezidentūroje vykusio Regionų forumo.

Diskusijos metu Teisingumo ministerijoms vadovėms išdėstyta, kad Pakruojo Teismo paslaugomis per metus naudojasi nuo 8 iki 10 tūkst. gyventojų, išsprendžiama apie 2 tūkst. bylų – darbuotojams tenka atitinkami darbo krūviai ir šios paslaugos vietoje yra labai reikalingos. Teismo darbuotojai, Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė papildomai išsakė savo motyvus dėl planuojamos pertvarkos.

Ministrė apžiūrėjo ir visą Pakruojo teismo pastatą. Po to, diskutuojant apie planuojamą pertvarką, paaiškėjo pagrindinės pokyčių priežastys – teismo rūmų pastato plotas pagal dirbančių specialistų skaičių yra per didelis, pastato išlaikymo kaštai yra labai dideli, patalpoms reikia remonto. Vis dėlto, analizuojant visų teismo rūmų, kurie yra Šiaulių regione 2020 metų išlaikymo kaštus, Pakruojo rūmai nėra tie, kurie reikalauja didžiausių išlaidų (daugiau išleidžiama Šiaulių, Raseinių, Joniškio rūmų išlaikymui).

Sutarta, kad Pakruojo teismui reikia ieškoti mažesnių patalpų, į kurias galėtų persikelti darbuotojai, ir kurioms reikėtų atitinkamai mažesnių aptarnavimo išlaidų. Per artimiausią mėnesį ant Ministrės stalo turi atsirasti šie siūlymai ir toliau vykti derybos su visomis suinteresuotomis pusėmis. Tikimasi, kad išsprendus ūkio problemas, radus kitas patalpas, Pakruojo teismui atsiras galimybė išvengti struktūros pokyčių.


Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos

Facebook
Atgal