Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
Meras susitiko su LR Susisiekimo ir Kultūros ministraisSpausdinimo versija

Meras Saulius Margis Vilniuje dalyvavo susitikimuose su LR Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir LR Kultūros ministru Simonu Kairiu. Susitikimus organizavo Seimo narys Antanas Matulas. Aktualias rajono problemas be mero S. Margio ir Seimo nario A. Matulo, pristatė ir Seimo narys Liudas Jonaitis.

Susisiekimo ministrui užduoti klausimai apie valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo programą, pagal kurios prioritetus galėtų būti tvarkomos svarbios kelių atkarpos, tai: keliai Lauksodis-Pašvitinys, Mažeikoniai-Kalevai, Linkuva-Raudonpamūšis ir kitos. Gautas atsakymas, kad šių metų numatytos lešos skiriamos 2017-2020 metų šios programos darbams užbaigti, ir kitąmet bus sudaromas naujas prioritetų sąrašas. Tuomet savivaldybių bus paprašyta pateikti savo probleminių kelių sąrašus, tarp kurių bus ir minėtos atkarpos.

Meras S. Margis ministrui taip pat išsakė problemą dėl šiemet net 17 proc. gauto mažesnio Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo, kuris labai apribojo kelių priežiūros ir tvarkymo planus rajone. Ministro pažadu, programos lėšos savivaldybei bus atstatytos, o gautus pinigus bus galima panaudoti didžiausioms rajono kelių tvarkymo problemoms spręsti (į savivaldybės biudžetą turėtų grįžti apie 170 tūkst. eurų).

Taip pat paminėtas pakruojiečiams svarbios Ilgosios gatvės per sodų bendrijas „Tulpė“, „Pušelė“, „Vasara“ asfaltavimo klausimas. Kaip jau informuota anksčiau, Kelių direkcija sodų bendrijų kelių tvarkymui parengė atskirą programą. Nors iš minėtos programos Ilgosios gatvės tvarkymui buvo planuota skirti 24,1 tūkst. eurų (73 tūkst. eurų savivaldybės prisidėjimas), negauta net ir šių žadėtų lėšų, tad gatvės sutvarkymui trūksta visų iš valstybės numatytų pinigų. Ministras M. Skuodis tikino, kad sodų kelių problemos visoje šalyje nebuvo sprendžiamos bent 15 metų, ir ministerija artimiausiu metu prašys Vyriausybės papildomo finansavimo būtent šios problemos sprendimui. Vyriausybei skyrus finansavimą, būtų planuojamas šios sodų gatvės tvarkymas.

Dėmesys susitikimo metu skirtas prastai šaligatvių, kurie yra išsidėstę prie valstybinės reikšmės kelių, būklei. Tokių šaligatvių, kurie yra ištrupėję, sugadinti medžių šaknų, turime beveik kiekviename rajono miestelyje. Siekiant pilnai sutvarkyti infrastruktūrą, galvojama apie šių šaligatvių tvarkymą. Ministras pritarė, kad šalia valstybinių kelių esančiais šaligatviais būtina pasirūpinti, kol kas renkami tokių visos šalies šaligatvių duomenys, jie inventorizuojami. Vėliau, matant bendrą šalies situaciją, galbūt bus parengta atskira programa šioms problemoms spręsti.

Be šaligatvių, ministerijos atstovai artimiausiu metu nori sužinoti pėsčiųjų-dviračių takų poreikį visoje šalyje. Siekiant skatinti sveiką gyvenseną, galvojama apie būtinybę tokių takų įrengimui skirti daugiau lėšų. Pakruojo rajono savivaldybė ministerijai siūlys prioritetus dėl pėsčiųjų-dviračių takų mūsų rajone – nuo Pakruojo link Paežerių, nuo Petrašiūnų maudyklos link Petrašiūnų, pratęsiant dabartinį taką, nuo Mažeikonių link Pakruojo dvaro tilto.

Taip pat aptarti klausimai dėl apšvietimo įrengimo šalia valstybinės reikšmės atkarpų, bendradarbiavimo projektų, siekiant bendromis jėgomis su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija sutvarkyti daugiau kelių.
Diskutuota ir svarbiu medžių išsaugojimo klausimu, ministerijai vykdant kelių asfaltavimo projektus.

Ministras M. Skuodis merą patikino, kad situaciją dėl Voronių kaime norimų išsaugoti ąžuolų žino. Šiuo metu dėl šios problemos ir projekto sprendinių vyksta įvairūs patikrinimai, tačiau gyventojų iškelta problema yra svarbi ir ąžuolai šalia naujai asfaltuojamo kelio turi išlikti. Aptarta, kad dalis jau iškirstų, bet gyventojams brangių medžių (ąžuolų), kurie augo Voronių kaime ir šalia Lygumų kelio, bus perduota savivaldybei. Galvojama, kad nukirsti ąžuolai galėtų virsti medžio skulptūromis, kurios papuoštų šias vietoves, taip bent simboliškai sumažinant gyventojų blogas emocijas ir išsaugant prisiminimus.

Susitikime su LR Kultūros ministru Simonu Kairiu svarbiausiu klausimu išliko tolesnis Linkuvos Karmelitų vienuolyno tvarkymas. Norint sklandžiai atlikti darbus, būtinas didesnis projekto finansavimas. Pažadėta, kad ministerija dar kartą peržiūrės finansavimo programas ir sieks papildomai skirti lėšų šio objekto tvarkymui.

Meras S. Margis ministrui išsakė mintis apie Pakruojyje norimą steigti muziejų, nes iki šiol išliekame vienu iš nedaugelio rajonų, neturintis stipraus krašto muziejaus. Ministerijoje tokia mintis sutikta optimistiškai – planuojant į priekį, ministerija galėtų prisidėti prie jau įkurto tokio muziejaus ekspozicijų.

Meras ministrui S. Kairiui pristatė paveldo tvarkymo ir išsaugojimo klausimus – didžiausias problemas kelia prastos būklės vėjo malūnai, kompozitoriaus J. Pakalnio sodyba, Lygumų kapinių koplyčia, Mikniūnų kaimo karčema. Taip pat aptarti rajono įžymių asmenybių atminimų įamžinimo klausimai – ministro nuomone, kiekvienam rajonui svarbu tinkamai reprezentuoti iškilias asmenybes, o Pakruojo rajonas turi kuo didžiuotis, tai ir Teodoras Grotusas, Juozas Paukštelis, Stasys Ušinskas, Juozas Pakalnis, Julius Juzeliūnas.

Su ministru taip pat diskutuota rajono kultūros įstaigų, bibliotekų pastatų ir patalpų remonto, techninės bazės stiprinimo (kompiuterinė įranga, apšvietimas, garso įranga ir kt.) klausimais, aptartas Kultūros rėmimo fondo lėšų paskirstymas.

Archyvo nuotr.: (iš kairės) seimo narys Antanas Matulas, LR Susisiekimo Ministras Marius Skuodis, meras Saulius Margis, seimo narys Liudas Jonaitis

Mero padėjėja Simona Lipskytė

Facebook
Atgal