Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
APIE SAUGŲ EISMĄ KELIUOSESpausdinimo versija

  Taip jau susiklostė, kad saugiam eismui keliuose paminėti šalyje turime dvi datas. Nuo 2006-ųjų metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Kita data dabar, rudenį. Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinti atsargiau elgtis keliuose.

  Betgi visi suprantame, kad saugios keliuose turi būti visos metuose esančios dienos. Ne tik tos dvi. Nuo mūsų elgesio, atidumo ir atsakingumo, drausmingumo ir pakantumo priklauso, ar bus saugu keliuose ir gatvėse, ar keisis supratimas ape vairavimo kultūrą. Saugiam eismui įtakos turi eismo dalyvis, transporto priemonė ir aplinka arba kitais žodžiais sakant – eismo organizavimas. Būtent apie pastarąją eismo komponentę ir buvo tariamasi paskutinėmis rugsėjo dienomis rajono eismo saugumo komisijoje. Išnagrinėta trylika gyventojams rūpimų klausimų, ieškota optimaliausių, bendruomenei palankiausių  problemų sprendimų variantų. Du klausimai posėdyje buvo lengvesni, nereikalaujantys sprendimų. Komisija buvo supažindinta su kai kuriais naujais teisės aktais, kurie reguliuos eismo saugumą keliuose. Dar porai gyventojų ar verslo imonių prašymų po ilgų, išsamių, motyvuotų specialistų, seniūnijos atstovų argumentų komisija nepritarė. Komisija nepritarė prašymui leisti turgaus dienomis penktadieniais statyti automobilius Pakruojo miesto Vlniaus gatvėje prie turgaus. Bet buvo pritarta tam pačiam prašyme išsakytai pozicijai dėl prekybos vietų panaikinimo automobilių stovėjimo aikštelėje prie Pakruojo autobusų stoties. Buvo pritarta Linkuvos ir Žeimelio seniūnijų pasiūlymams dėl saugesnio eismo organizavimo Linkuvos Kalno gatvėje bei Žeimelio Dariaus ir Girėno bei Vytauto Didžiojo gatvėse,  Pakruojo seniūnijos prašymui dėl saugesnio išvažiavimo į judrią Vytauto Didžiojo gatvę užtikrinimo iš daugiabučio kiemo prie namo Nr. 76.  Komisija rekomendavo rajono savivaldybės administracijai  skirti lėšų ir įrengti paslaugų kelio ženklus  būsimos elektromobilių įkrovimo stotelės vietos paženklinimui ,,Viados” degalinės aikštelėje, keletos nurodomųjų kelio ženklų, informuojančių gyventojus apie tai, kaip rasti ir kaip nuvažiuoti  į naują Pakruojo miesto vakcinacijos centrą St. Ušinsko gatvėje, įrengimą. Gavus iš neabejingų ir pilietiškai aktyvių mūsų rajono gyventojų foto medžiagą ir nerimastingą kreipimąsi dėl tilto per Daugyvenės upę kelyje Rokoniai - Padubysis komisijos nariai rekomendavo rajono savivaldybės administracijai atlikti šio statinio ekspertinį įvetinimą. Tiltas senas, vizualiai matosi įtrūkinėję jo konstrukcijos, o ir šiuolaikinių transporto priemonių matmenys, svoris ir greičiai   nebe tokie, kokie buvo tilto projektavimo ir statybos metu. Jau daugelį metų ten gyvenančių žmonių, Rozalimo seniūnijos ir rajono vadovų galvos skausmas yra trumpinantys kelią krovinius iš Klovainių skaldos gamyklos vežantys  sunkiasvoriai automobiliai. Ir pastarajame komisijos posėdyje tarėmės ir ieškojome būdų įsisenėjusios problemos sprendimui.

  Spalio 13- ta, Europos saugaus eismo diena, tegul tampa dar viena proga pasižiūrėti į save ,, iš šalies” ir įvertinti tai ką turime brangiausia – sveikatą ir gyvybę. Jei visi suvoksime, kad saugią aplinką kuriame tik mes patys, jei gerbsime ir saugosime vieni kitus kelyje, problemų ir nelaimių keliuose bus mažiau. To visiems ir linkiu.

Mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius

 

Facebook
Atgal