Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
Ketinama pasirašyti keturšalį susitarimąSpausdinimo versija

Balandžio 25 dieną Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Jasiukaitis, savivaldybės jaunimo reiklaų koordinatorė Dijana Samuitytė, Pakruojo rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rima Juozapavičienė, Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" valdybos narė Eglė Kriukaitė ir sąjungos narys Valdas Kanišauskas susitiko su Jaunimo reikalų departamento prie SADM (JRD) Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja Kristina Dambrauskaite ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos biuro Regioninių reikalų koordinatore Gintarė Alaburdaite.

 

Šio susitikimo tikslas - 4 pusėms (savivaldybei, JRD, sąjungai „Apskritasis stalas" bei LiJOT) pasikalbėti, iškelti pagrindines rajono jaunų žmonių problemas ir sutarti, kaip jas spręsti.

Susitikimo metu E. Kriukaitė pristatė 2012 m. Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" veiklos ataskaitą, aptarė, ką sąjunga numačiusi veikti 2013 metais. Vienas iš pagrindinių savivaldybės jaunimo politikos uždavinių - įtraukti į veiklą niekur nedalyvaujančius jaunus žmones. Viešnios patarė orientuotis ne tik į moksleiviją - reikia skirti dėmesio jaunoms šeimoms, baigusiam studijas ar niekur nedirbančiam vyresniam - nuo 18 iki 29 metų - jaunimui.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Jasiukaitis paaiškino, kad apie įvairius jaunų žmonių poreikius mąstoma ir kuriant atviro jaunimo centro Pakruojo mieste steigimo viziją.

Tačiau, susirinkusiųjų nuomone, ne tik įkurtos ar renovuotos erdvės lemia vienos ar kitos vietovės jaunų žmonių gyvenimo ir laisvalaikio kokybę - būtina siekti, kad su jaunimu dirbtų charizamatiški žmonės, gebantys pritraukti, sudominti, įkvėpti. Jaunimo reikalų koordinatorė D. Samuitytė patikino, kad rajono bendruomenių lyderiai noriai rūpinasi jaunais žmonėmis, organizuoja renginius, siekia įtraukti į bendrą veiklą. „Džiugu, kad rajone turite stiprių bendruomenių. Tik kartais žmonėms pritrūksta idėjų, ką jaunimui siūlyti, tada jau į pagalbą turėtumėte ateiti jūs",- patarė Kristina Dambrauskaitė.

Apibendrindami susitikimą, dalyviai neabejojo jo nauda: diskusijoje visada gimsta naudingų idėjų, lengviau identifikuojamos problemos, kurių sprendimas tampa efektyvesnis.„Apie Pakruojyje organizuojamą „Jaunųjų žvaigždučių" renginį ketiname papasakoti ir kitoms organizacijoms - tai puiki, jaunus žmones įkvepianti iniciatyva", - teigė K. Dambrauskaitė.

Ketinamas pasirašyti keturšalis susitarimas dėl kiekvienos pusės (savivaldybės, JRD, LiJOT ir „Apskritojo stalo") indėlio į svarbiausių jaunimo problemų sprendimą ir teigiamų pokyčių inicijavimą Pakruojo rajone.

 

Facebook
Atgal