Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Atviro Jaunimo centro lankytojai vis dar gyvena vasaros stovyklų prisiminimaisSpausdinimo versija

Rugpjūtis daugumai moksleivių asocijuojasi su grįžimu į mokyklą, o tuo pačiu – visų vasaros malonumų pabaiga, tačiau jau trečiąjį kartą vykstanti 5 dienų stovykla „Gaudome vasarą pajūryje“ padėjo prisiminti, kaip smagu leisti laiką su bendraamžiais, mokslo draugais.

Pirmąją dieną stovyklautojai intensyviai ruošėsi stovyklai, dėjosi daiktus. Susitikę Pakruojo Atviro Jaunimo centre aptarė stovyklos taisykles, programą ir įsivardino lūkesčius

Antroji diena buvo tikrai išskirtinė: visi dalyviai drauge nuvyko iki Birutės kalno, kur matomas jūros kraštovaizdis, atsiveria medžiu laja, o gaivus ir tyras oras priverčia užmiršti visus rūpesčius. Taip pat jiems teko sudalyvauti Baltijos kelio minėjime, kuris vyko ant Palangos tilto. Diena praėjo greitai, tačiau buvo tikrai įsimintina ir pilna įspūdžių.

Trečioji diena buvo šiek tiek sunkesnė, nei pirmoji. Didelis iššūkis dalyviams buvo žygis pajūriu nuo Klaipėdos „Memel Nord“ – pakrantės apsaugos baterijos muziejaus iki Nimersetos paplūdymio. Jiems teko eiti per slidžius Olando kepurės šlaitus, akmenuotą paplūdimį, pasipriešinti stipriai pučiančiam vėjui ir mažiems smėlio uraganams. Bendromis jėgomis žygis buvo įveiktas, kupinas įspūdžių bei gerų emocijų. Nors namo ir grįžo pavargę, bet vis tiek su šypsenomis veiduose. Ši patirtis padėjo suprasti, kaip smagu įveikti kylančius iššūkius su draugais, padėti vieni kitiems ir palaikyti.

Ketvirtąją, priešpaskutinę dieną jaunuoliams buvo paruoštos orientacinės varžybos Palangos mieste. Dvi grupės stovyklautojų ieškojo nurodytų vietų bei atliko jiems paskirtas užduotis. Grįžtant namo, dalyviai apsilankė Kretingos muziejaus Žiemos sode, kur galėjo pasigrožėti augalais, atkeliavusiais iš tolimiausių pasaulio kampelių, balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalve papūgėle Barbora.

Penktąją dieną vyko stovyklos refleksija, kurioje dalyviai dalinosi įspūdžiais, atsiminimais, nuotraukomis. Jų nuotaika dėl stovyklos pabaigos nebuvo pati geriausia, bet dideli darbai ir renginio  „ Naktinis krepšinis 2021 “ organizavimas prasklaidė visą liūdesį bei atnešė dar daugiau gerų emocijų.

Labai smagu, kad tokios stovyklos vienija bendraminčius, skatina ištvermę ir motyvuoja sėkmingai pradėti mokslo metus. Pilni geriausių įspūdžių, visi stovyklos dalyviai jau laukia kitų metų išvykos – drauge nebaisūs nei ilgi žygiai, nei gamtos stichijos.

Stovykla finansuojama: Pakruojo rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų finansavimo konkurso.

Viltė Sakalauskaitė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021