Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
Tai buvo didžiausias nuotykis mano gyvenime!Spausdinimo versija

Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijoje vykdomas tarptautinis Erasmus+ tarpmokyklinės partnerystės projektas ,,Shape your mind” (Formuok savo mąstymą). Projekte dalyvauja Ispanijos, Lenkijos, Turkijos, Portugalijos ir Lietuvos mokyklų atstovai. Dėl pasaulinės pandemijos užsidarė mokyklos, nustojo veikti neformalus ugdymas, jaunuolių bendravimas tolo. Po ilgo sėdėjimo namuose atsidarė kelionių galimybės, tad tarptautiniai projektai vėl įsibėgėjo. Pasinaudojusi projekto suteiktomis galimybėmis, nusprendžiau išbandyti savo jėgas jame. Kupina baimės ir nepasitikėjimo savimi sudalyvavau konkurse ir gavau kelialapį savaitei į šiltąją Portugaliją.

Savo anglų kalbos žiniomis labai abejojau, tačiau net pati nustebau, kai nuvykusi, kuo puikiausiai susikalbėjau! Supratau, jog galiu kalbėti ne tik pomėgių tema, bet ir apie politiką, sportą, kultūra, žmogaus teises bei požiūrį į pasaulį. Drąsiai galiu teigti, jog tokie projektai, suteikia nuostabią progą pralaužti ledus užsienio kalboje bei padidina galimybes dar stipriau pažinti kitą kultūrą.

Anglų kalba nebuvo vienintelis iššūkis. Sužinojus, kad reikės gyventi kitoje šeimoje, kilo dar daugiau abejonių ar aš tai galiu. Nekantriai laukiau žinių iš merginos, kuri mane priėmė. Vos tik su ja susipažinusi žinojau, kad atradau naują draugę ir su ja puikiai praleisime laiką. Man labai pasisekė, nes Sofijos mama puikiai kalbėjo angliškai, tad trise turėdavome ilgus pokalbius prie vakarinio puodelio arbatos. Jų dėka daug daugiau sužinojau apie portugališkas tradicijas, miesto istoriją ir kultūrą. Keisčiausias, bet tuo pačiu ir labiausiai patikęs dalykas šeimoje buvo vakarienė. Smagu buvo iš arti stebėti kitos šeimos buitį. Virdavo daug portugališkų pokalbių, kurie sukėlė šeimos nariams begales emocijų, juoko bei rankų mostų pasakojant istorijas. Ši šeima per trumpą laiką tapo man labai artima. Kaip matote, gyvenimas kituose namuose gali labai išvesti iš komforto zonos, bet tai labai smagus ir geras patyrimas tokiame projekte.

Išvykstant labiausiai laukiau naujų pažinčių su kitų šalių atstovais bei kitomis kultūromis. Gera buvo nors ir tokį trumpą laiką pagyventi niekur neskubančioje visuomenėje. Didžiausias projekto pliusas, manau, ir yra naujos pažintys. Džiaugiuosi, kad turiu draugų ne tik Portugalijoje, bet ir pažįstamų, kurie manęs jau laukia Turkijoje su kitu projektu!

Kaip galite suprasti, man ši patirtis buvo tikrai nepamirštama ir įspūdinga! Suprantu, jog yra baisu išeiti į naują pasaulį, kur kita kalba, kultūra, buitis bei įpročiai, bet visas baimes galima įveikti! Tikrai visus skatinu ir drąsinu save išbandyti ir patirti nepamirštamų nuotykių! Labai skatinu visus rajono jaunuolius nepabijoti iššūkių ir dalyvauti visuose projektuose, kuriuos įgyvendina jūsų mokyklos, jaunimo centrai ar kitos jaunimo organizacijos.

Labai noriu padėkoti už tokią kelionę Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijai, kuri suteikia galimybę išvykti į Portugaliją ir ją pažinti, mokytojoms Ingai Jankauskienei ir Ingai Ušinskaitei už palydą ir gerą laiką praleistą kartu. Tai bus paskutiniųjų gimnazijos metų perliukas!

Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos abiturientė,
Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė
Ema Juodinytė

Facebook
Atgal