Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Pakruojyje bus įkurtas diskgolfo parkasSpausdinimo versija

Dar praėjusiais metais Pakruojo rajono savivaldybės komanda ir Pakruojo „Rotary“ klubo nariai apsilankė Panevėžio diskgolfo parke ir išbandė šį visoje šalyje populiarėjantį žaidimą. Pažaidus ir susidomėjus diskgolfu, nuspręsta ieškoti galimybių ir Pakruojyje įkurti tokį parką, nes diskgolfo žaidimas dėmesį patraukė ir dėl neišnaudotos Pakruojo parko erdvės. Ir jau šį mėnesį projektas pradedamas įgyvendinti! Sporto klubo „Dolomitas“ projektui „Pakruojo diskogolfo parko įrengimas“ po sėkmingo įvertinimo skirtos Sporto rėmimo fondo kvietimo lėšos - 26 235,25 eurai. Prie projekto įgyvendinimo finansiniu indėliu prisidės ir AB „Dolomitas“ bei Pakruojo „Rotary“ klubo nariai.

Pakruojo šventės metu pakruojiečiai ir svečiai turėjo galimybę išbanyti šį žaidimą – diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. O diskgolfo parkas Pakruojyje bus išskirtinis dėl gamtos – medžiai, krūmai ir reljefas sudaro natūralias kliūtis, kurios paįvairina trasą. Parko pradžia – sakurų sodas, o trasa tęsis iki pat parko pabaigos. Įrengus parką Pakruojyje, papildysime dar palyginti negausų šios sporto šakos aikštelių sąrašą. Kol kas tokios yra įrengtos Vilniuje, Elektrėnuose, Kauno rajone, Klaipėdoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Panevėžyje. 2 tokias aikšteles ruošiasi įrengti ir Šiaulių miestas.

Meras Saulius Margis vertina tinkamą parko įrengimo laiką, juk Pakruojo parko saloje ir aplink kaip tik vykdomi tvarkymo darbai, tad vienu kartu pavyks įgyvendinti net du projektus. „Stengsimės, kad diskgolfą pirmiausiai pamėgtų pakruojiečiai, bet tokia atrakcija galėtų pritraukti ir turistus. Šauniai padirbėjo sporto klubo „Dolomitas“ nariai, parengę projektą ir į rajoną pritraukę papildomas investicijas. Prie projekto įgyvendinimo prisidės ir bendrovė „Dolomitas“, Pakruojo „rotariečiai“ – šis dėmesys įrodo, kad jiems svarbus mūsų rajono gyventojų laisvalaikis, rajono įvaizdis“,- už padėtus įgyvendinti planus dėkoja meras.

Iki projekto įgyvendinimo pabaigos būsimoje trasoje bus įrengta 18 diskgolfo krepšių, sporto klubo „Dolomitas“ nariai išklausys specialius diskgolfo teisėjavimo kursus, bus organizuojamos varžybos bendradarbiaujant su kitų miestų diskgolfo mėgėjais, planuojamos ir reguliarios diskgolfo treniruotės visiems norintiems.

Prie projekto įgyvendinimo prisidedantis AB „Dolomitas“ generalinis direktorius Mindaugas Gudas sako, kad jam šis sportas – naujas, bet labai įdomus, tad ir pats planuoja nepraleisti progos sudalyvauti treniruotėse. „Nedidelis mūsų rajonas turi ne vieną išskirtinumą, neabejoju, kad ir diskgolfas prie to prisidės. Man taip pat labai svarbu, kad šis sportas yra labai universalus, o tai reiškia, kad sukursime sveiką laisvalaikio praleidimo būdą ir jauniems, ir vyresniems, ir įvairias negalias turintiems asmenims. Tokia integracija yra labai svarbi, tad sprendimas paremti projektą priimtas ilgai nelaukus“,- pasakoja direktorius.

Jau kitąmet įgyvendinus projektą tikimasi surengti ir pirmąsias šios sporto šakos mėgėjų ir profesionalų varžybas.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos

Facebook
Atgal