Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Rugsėjis
    2022     
Baltų dienos minėjime išdalinti projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ prizaiSpausdinimo versija

Rugsėjo 17 d. Joniškyje surengtas tarptautinis Baltų vienybės dienos minėjimas, kurio metu išdalinti tarptautinio projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ prizai. Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero padėjėja Simona Lipskytė, Pakruojo verslo informacijos centro direktorė Sonata Falkauskaitė-Baltakienė ir šios įstaigos turizmo vadybininkas Rimvidas Gasparavičius.

Primename, kad tradicinis projektas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ apima dviejų valstybių plotą. Keturios Lietuvos ir tiek pat Latvijos savivaldybių buvo parengę bendrą turistinį maršrutą istorinėmis vietomis Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų regionuose. Akcija tesėsi šių metų gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Aplankę 16 į kelionės akciją įtrauktų objektų, atlikus paprastas užduotis ir nusifotografavus prie objekto buvo galima laimėti prizus. Akcijos spaudą buvo galima gauti Bauskės, Vecumniekų, Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio Turizmo informacijos centruose, pateikus nuotraukas (telefone ar fotoaparate), kuriose turėjo būti matomas akcijos dalyvis ir akcijos objektas.

Pagrindiniai prizai buvo keturi dviračiai ir keturi elektriniai paspirtukai, kurie ir buvo išdalinti šventinį šeštadienį. Šiais metais buvo gautos 133 dalyvio anketos, atitinkančios akcijos nuostatų reikalavimus. Iš jų 57 anketas pristatė keliautojai iš Latvijos, 76 – iš Lietuvos.

Po prizų dalybų susirinkusieji svečiai buvo pakviesti dalyvauti Baltų dienos minėjime. Estradoje prie Joniškio kultūros centro vyko oficialus ir iškilmingas šventės atidarymas. Šventėje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Latvijos Saeimo Pirmininko pavaduotoja Dagmāra Beitnere-Le Galla, Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, Latvijos kultūros ministerijos valstybės vicesekretorė Zane Vagnere.

Baltų vienybės diena mums kasmet primena keletą fundamentalių dalykų. Ji visų pirma primena, kad mūsų šaknys, o kartu – ir stiprybė siekia gilią senovę. Kad ne tik dvidešimtame amžiuje, bet ir kur kas anksčiau gindami savo žemę į istoriją įsirašėme reikšmingomis pergalėmis. Kad su broliais latviais turime kur kas daugiau bendro nei valstybės siena“, – kalbėjo Lietuvos respublikos kultūros ministras Simonas Kairys.

Šventės atidarymo metu pasirodė ir Užsienio reikalų ministerijos diplomatų chorai. Gyventojai ir miesto svečiai Joniškio miesto parke galėjo susipažinti su kulinariniu paveldu, senaisiais amatais ir išbandyti pasigaminti įvairius senųjų amatų dirbinius. Vyko kiti edukaciniai renginiai, didelio dėmesio sulaukė Baltų vienybės turizmo forumas, kuriame aptartas Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas turizmo srityje, bendradarbiavimo plėtros galimybės, pasidalinta gerąja patirtimi.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos

Facebook
Atgal