Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Nuo aplinkos apsaugos iki švietimo...Spausdinimo versija

Kiekvieną savaitę Pakruojo rajono savivaldybėje įvyksta nemažai pasitarimų, susitikimų, diskusijų įvairiais kausimais. Šią savaitę svarstyti Pakruojo kultūros centro pastato atnaujinimo, keleivių laukimo stotelių įrengimo, vėjo jėgainių perspektyvų ir kiti klausimai, apie kuriuos pateikiame  trumpą apžvalgą.

Rugsėjo 5 d.  įvyko nuotolinis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei savivaldybių merų ir administracijos direktorių pasitarimas, kuriame aptarta Ukrainos karo pabėgėlių situacija ir numatomos tendencijos. Artėjant žiemai karo pabėgėlių gali padaugėti, todėl aptartos ukrainiečių apgyvendinimo galimybės, gyvenimo sąlygų užtikrinimo ir kiti klausimai, susiję su pagalba Ukrainos žmonėms.

Rugsėjo 7 d. aptarti apžiūros dėl nuotekų tvarkymo rezultatų rinkosi vandentvarkos, aplinkos apsaugos ir  Pakruojo rajono savivaldybės administracijos atstovai. Dar birželį buvo svarstyta, kokių priemonių būtų galima imtis siekiant paskatinti žmones jungtis prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų ir nuotekas tvarkyti teisės aktų nustatyta tvarka. Tąkart nutarta pagal grafiką apvažiuoti vietoves, kuriose yra nuvesta vandentiekio ir nuotekų tvarkymo sistema, ir apžiūrėti vietines nuotekų tvarkymo sistemas. Darbo grupės nariai apvažiavo vietoves ir aiškinosi, ar prižiūrimos ir reguliariai valomos vietinės nuotekų sistemos. Gyventojų buvo paprašyta pateikti dokumentus, įrodančius, kad sistemos valomos ir jų turinys išvežamas laikantis aplinkosaugos reikalavimų. Ne visi gyventojai juos pateikė, tad jiems pakartotinai išsiųsti prašymai pateikti dokumentus ir raginimai jungtis prie centralizuotos nuotekų valymo sistemos. Darbo grupė analizuos kiekvieną situaciją atskirai ir ieškos priemonių saugoti aplinką – viena iš jų kreiptis į aplinkosaugininkus, kad padėtų nustatyti, kur įrengtos vietinės sistemos ir kaip jos veikia.

Rugsėjo 7 d.  įvyko Pakruojo rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos posėdi. Posėdžio metu, laikantis teisės aktų reikalavimų, slaptu balsavimu išrinkta NVO tarybos pirmininkė – Asta Jasiūnienė, ir pavaduotoja – Simona Lipskytė. NVO taryba planuoja imtis rimtos veiklos. Tad nutarta visų pirma gerai išnagrinėti teisės aktus, reglamentuojančius NVO veiklą, ir suorganizuoti mokymus, kad būtų galima parengti realų metinį veiklos planą.

Rugsėjo 7 d.  įvyko nuotolinis rajono mokyklų vadovų pasitarimas, kuriame dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė ir Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė. Aptartas Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas, kuris nustato profesinio orientavimo vykdymą bendrojo ugdymo mokyklose. Profesiniam orientavimui mokyklose koordinuoti paskirtas Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras (PSJŠC).  Atsižvelgiant į mokinių skaičių, rajone bus įsteigti du ugdymo karjerai specialistų etatai. Jie dirbs PSJŠC ir teiks mokykloms ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugas.

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
R. Nikalajevienės nuotraukoje NVO tarybos posėdis

Facebook
Atgal