Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
Posėdyje aptartas ministerijos parengtas sveikatos įstaigų pertvarkos planasSpausdinimo versija

 

  Liepos 12 d. Darbo grupės pasiūlymams Pakruojo rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų veiklos tobulinimo klausimais teikti posėdyje (pirmininkas - meras Saulius Margis), kuriame dalyvavo VšĮ Pakruojo ligoninės stebėtojų tarybos (pirmininkė – administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė) bei Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai ir rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, aptartas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtas sveikatos įstaigų pertvarkos planas. Jį dar praeitą savaitę SAM pristatė Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje.
  Savivaldybės organizuotame jungtiniame posėdyje dalyvavo ir Seimo narys, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, kuris supažindino su sveikatos įstaigų pertvarkos plano vizija bei pagrindiniais akcentais. Plano tikslas – kokybiškų ir saugių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas visiems Lietuvos gyventojams, nepaisant jų gyvenamosios vietos, socialinės ar ekonominės padėties, o paslaugos būtų prieinamos geografine, komunikacine, organizacine ir ekonomine prasme bei pagerėtų Lietuvos gyventojų sveikata.
  Taip pat siekiama: įvertinti grėsmes ir nustatyti įstaigų išdėstymą, kad sistema būtų pasirengusi reaguoti į iškilusias grėsmes; sukurti pirminės asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų integraciją; centralizuoti GMP (greitosios medicinos pagalbos) organizavimą, kad gyventojai paslaugas gautų laiku; optimizuoti stacionarinių aktyvaus gydymo paslaugas (antrinė ir tretinė), kad pacientai gautų kokybiškas ir saugias paslaugas; sukurti ilgalaikės priežiūros modelį ir tinklą bendruomenėje.
  Posėdyje dalyvavę rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai kalbėjo apie įstaigų struktūrą, darbą, teikiamas paslaugas bei kėlė klausimus dėl planuojamos pertvarkos ir jos įtakos sveikatos priežiūros įstaigų darbui. Seimo narys atsakė į darbo grupės ir stebėtojų tarybos pateiktus klausimus ir patikino, kad pertvarkos planas bus aptariamas su savivaldybėmis, sveikatos įstaigomis, o su pertvarka susiję įstatymai Seimui bus teikiami rudenį.

Viršelio nuotraukoje: Jungtinis Darbo grupės pasiūlymams Pakruojo rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų veiklos tobulinimo klausimais teikti ir VšĮ Pakruojo ligoninės stebėtojų tarybos posėdis.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos M. Ilgavičiūtės

 

Facebook
Atgal