Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Lapkritis
    2021     
Kelionė po dvarų ir rūmų parkus
Spausdinti puslapio vidurį

ĮSPŪDINGA KELIONĖ DVARŲ PARKAIS VISUS METUS
(FOUR SEASONS EXCITING JOURNEY IN MANOR PARKS)
4SEASONSPARKS (project Nr. LLI-313)

Leiskis į įspūdingą kelionę po dvarų ir rūmų parkus

Seni parkai saugo įvairiausią augaliją ir gyvūniją, liudija istorinius įvykius. Tai vietos, kur galima pailsėti ir patirti įkvėpimą. Parengtas turistinis maršrutas „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“ yra dar neatrasta galimybė leistis į gamtą ir susipažinti su kultūros bei istorijos paveldu – dvarais, rūmais ir jų parkais – visais keturiais metų laikais.

Daugelio dvarų parkų kūrimas prasidėjo XVIII–XIX  a., taigi dauguma jų yra to laikotarpio architektoniški  mokslinės filosofijos skleidėjai, kaip antai angeliškieji, arba peizažiniai parkai, tačiau maršrutuose taip pat rasite ir romantizmo stiliaus parkų, baroko ir renesanso stiliaus sodų, taip pat parkų,  kurių formavimosi pradžios ieškoma gerokai prieš XVIII amžių. Mūsų dienų parkai saugo šimtmečiais puoselėtas vertybes – šimtamečius medžius, unikalias jų rūšis ir vaizdingus peizažus, taip pat retų ir neįprastų augalų ir gyvūnų buveines.

Į tris maršrutus įtraukti ir aprašyti 55 dvarai, išsidėstę Žiemgalos regione (Latvija) bei Šiaulių ir Panevėžio apskrityse. Papildomai sukurti specialūs pasiūlymai skirtingoms tikslinėms keliautojų grupėms: trijų kartų keliautojams, senjorams, aktyvaus poilsio gerbėjams ir keliaujantiems ne sezono metu. Pasiūlymai  parengti atrinkus įdomiausius objektus kiekvienai tikslinei grupei, apie kiekvieną objektą pateikiant naudingos informacijos.

Pasirinkę maršrutą, ieškokite „Draugo“ kortelės. Ją turintys entuziastingiausi keliautojai galės pasinaudoti specialiais pasiūlymais dešimtyje parkų, pavyzdžiui, turės progą juos aplankyti kartu su gidu, už kurio paslaugas nereikės mokėti ar gaus kitokių nuolaidų.

Parkas – tai žmogaus prisilietimu sukurta gamtos brangenybė, kuria būtina rūpintis. „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“  yra pirmasis žingsnis siekiant sužinoti, įvertinti ir dažnai iš naujo atrasti galimybe, kurias suteikia lankymasis parke.

Unikalumą kuria įvairumas – siūlome pažinti ir pamilti pavyzdingai prižiūrimus, organiškai į miesto aplinką įsiliejančius parkus, šalia esančią natūralią gamtą.

Parkas kviečia kiekvieną lankytoją stabtelėti ir pamiršti  kasdienybės skubą, plačiau atverti akis, įsižiūrėti ir įsiklausyti. Patirkite gamtos ir kultūros galią leisdamiesi į turistinio maršruto „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“ nuotykį!

  • Maršrutai lietuvių kalba ČIA
  • Maršrutai latvių (LV) kalba ČIA
  • Maršrutai anglų (EN) kalba ČIA
  • Maršrutai rusų (RU) kalba ČIA
  • Maršrutai vokiečių (DE) kalba ČIA

Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-09 17:00:43 Atgal