Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
Ruošiamasi šaltajam metų perioduiSpausdinimo versija

Lapkričio 18 d. įvyko nuotolinis Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (pirmininkė – Ilona Gelažnikienė) posėdis (toliau – ESK). ESK nariai su kviestiniais asmenimis* aptarė civilinės saugos sistemų pajėgų ir kitų institucijų pasirengimą šaltajam metų laikotarpiui (kelių valymas, šilumos ir vandens tiekimo organizavimas ir kontrolė, sergamumo prevencija ir priemonės jam mažinti, gaisrų mažinimo prevencija).

D. Motekaitis informavo, kad tarnybos pajėgos šaltajam metų periodui pasirengę, tačiau artėjant žiemai daugėja gaisrų, nes žmonės dažnai pamiršta išvalyti dūmtraukius. Susirinkusiems taip pat priminė, kad jei bus sniego, turi būti nuvalyti visi pagrindiniai privažiavimai prie vandens šaltinių, hidroforų, kalbėjo apie būtinybę žiemą gyvenvietėse nuvalyti kelius iki vandens telkinio ir neužversti požeminių hidrantų.

Pasak V. Brobaitčio pasiruošta kelių valymui ir barstymui, priemonių yra pakankamai. Taip pat patikinta, kad iškritus sniegui tarnyba valys kelius ir priminė, kad keliai valomi pagal priežiūros lygius – rajono keliai yra III-V priežiūros lygių (III turi būti nuvalyti iki 8 val., IV iki 12 val., o V iki 18 val.).

Kaip teigė S. Lembutis žiemos sezonui jau pasiruošta, daugiabučių apžiūra įvykdyta. pagrindinė problema – daugiabučių namų šalto vandens apskaitos mazgų užšalimas, todėl reikėtų pasirūpinti tinkamu jų apšiltinimu, sutvarkyti patalpų (rūsių) langus bei duris, kad esant neigiamai oro temperatūrai neužšaltų vandens įvadai ir geriamojo vandens skaitikliai.

R. Giedraitis informavo, kad šildymo sezonas jau vyksta, jokių rūpesčių ar problemų nėra. Direktorius patikino, kad yra paruošti rezervai ar atsarginiai variantai jei įvyktų gedimas. S Tamulionis taip pat patikino, kad viskas yra peržiūrėta ir žiemos sezonui jau pasiruošta. Visuomenei taip pat buvo išplatinta informacija kaip paruošti vandens apskaitos mazgus žiemai.

Seniūnai informavo, šaltajam metų laikotarpiui ruošiamasi, t. y. jau šienaujamos pakelės, privažiavimai prie vandens telkinių, jau atsivežta smėlio ir druskos mišinio, tvarkomos dėžės mišiniui supilti. Seniūnai taip pat patikino, kad vieniši asmenys kaip ir visada bus aplankyti, jais pasirūpinta.  

D. Tamulionienė informavo apie gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos profilaktikos ir priešepideminių priemonių. Susirinkusiems priminta, kad renkama informacija apie sergamumą, susirinkusius informavo apie pasikeitusius izoliacijos reikalavimus bei sergamumą COVID-19 liga (koronaviruso infekcija). Renkant informaciją bendradarbiaujama su Pakruojo visuomenės sveikatos biuru, kurio darbuotojai padeda surinkti informaciją apie atvejus rajono ugdymo įstaigose.

V. Žuvininkienė papildė informaciją apie skiepus, skirtus gripo prevencijai, o D. Rocienė apie paankstintą sustiprinančios vakcinos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) terminą bei pateikė vakcinaciją rajone.

*Posėdyje dalyvavo: Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, vyriausioji specialistė (civilinei saugai ir mobilizacijai) Daiva Rocienė, savivaldybės gydytoja (vyriausioji specialistė) Vilma Žuvininkienė, vyriausioji specialistė (ekologė) Erika Junevičienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, Žemės ūkio skyriaus mentorė Kazimiera Klabienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus vedėja Danutė Tamulionienė, UAB ,,Pakruojo vandentiekis“ direktorius Stasys Tamulionis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus valstybinė veterinarijos inspektorė, laikinai einanti vedėjo pareigas Roma Libonienė, Individualios A. Žuvininko veterinarijos tarnybos savininkas, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys Alvydas Žuvininkas, UAB ,,Pakruojo šiluma“ direktorius Remigijus Giedraitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pakruojo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Darius Motekaitis, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Aivaras Kardašius, AB „Kelių priežiūra“ Šiaurės regiono Pakruojo tarnybos vyr. inžinierius Vytautas Brobaitis, UAB „Pakruojo komunalininkas“ direktorius Stasys Lembutis, Pakruojo seniūnas Svajūnas Miknevičius Klovainių seniūnas Dainius Poškus, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė, Žeimlio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė, Guostagalio seniūnas Jonas Jocius, Lygumų seniūnė Iveta Ovsiukienė, Pašvitinio seniūnė Rima Krištopaitienė.

Informaciją parengė kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal