Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Visuomenės sveikatos biuro aktualijos Spausdinimo versija

Užsitęsusi ekstremalioji situacija šalyje dėl koronaviruso plitimo viso pasaulio gyventojams koreguoja gyvensenos įpročius, keičia gyvenimo ritmą, kelia didžiulius iššūkius sveikatos grėsmei.

Rudens pirmą penktadienį Visuomenės sveikatos biure vyko susirinkimas, teko vėl ir vėl peržiūrėti ir naujai nusistatyti veiklos prioritetus. Nors pastaruoju metu Biure žmogiškieji ištekliai ne didėja, bet mažėja, vis tiek tenka priimti naujus iššūkius kovoje su COVID-19 infekcijos valdymu, ypatingą dėmesį tenka skirti vaikų ir ugdymo įstaigų bendruomenių narių fizinei ir psichinei sveikatai išsaugoti ir stiprinti.

Dalyvaujant savivaldybės gydytojai (vyriausiąjai specialistei) V. Žuvininkienei susirinkimo metu buvo pritarta naujam OV sprendimui, kad mokyklose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai teiks pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, tai yra atliks Covid-19 atvejo / protrūkio tyrimą, spręs kontaktą turėjusių asmenų izoliacijos aspektus, vykdys ir/arba teiks pagalbą ugdymo įstaigoms testuojant moksleivius greitaisiais testais dėl Covid 19 ligos.

Susirinkime dalyvavusi pirminės asmens sveikatos priežiūros centro specialistė Vilma Simanavičienė priminė ir  pademonstravo greitųjų testų atlikimo procedūrą, sveikatos stiprinimo specialistės išbandė šią procedūrą praktiškai.

Susirinkimo metu taip pat buvo akcentuojama, kad ugdymo įstaigose ir savivaldybės bendruomenėse bus tęsiamos įprastos sveikatos stiprinimo veiklos: fizinis aktyvumas bei traumų prevencija, pamokėlės, paskaitos apie mitybos ypatumus, higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos privalomieji mokymai pedagogams ir kitų įstaigų darbuotojams ir kitos paslaugos. Psichinės sveikatos gerinimui suaugusius asmenis ir vaikus antradieniais ir ketvirtadieniais Biure ir toliau konsultuos psichologė (vaikams iki 16 metų reikia turėti tėvų sutikimą).

Moksleivius, išsiilgusius žinių ir betarpiško, kontaktinio bendravimo,  rugsėjis sukvietė į klases, juos pasitiko sveikatos sargai - visuomenės sveikatos specialistai...

Šiuo metu Visuomenės sveikatos biuro specialistų komandai pastiprinti į savo kolektyvą mielai priimtume visuomenės sveikatos universitetines studijas baigusius specialistus. (Daugiau informacijos)

Būkime saugūs ir išlikime sveiki!

Laima Miežienė
visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Facebook
Atgal