Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
Įspūdžiai iš stažuotės ItalijojeSpausdinimo versija

„Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi“ – šis 2021 metų suaugusiųjų mokymosi  savaitės siekis atspindi pagrindinį Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro projekto  „Mokymo(si) veiklų senjorams įvairovės ir efektyvumo didinimas stiprinant švietėjų kompetencijas“ (Nr. 2020-1-LT01-KA104-077734) siekį. Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras, bendradarbiaudamas su kaimynais:  Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centru bei Joniškio rajono švietimo centru, įgyvendina projektą ir dalyvauja veiklos stebėjimo, bendravimo, mokymosi iš kitų šalių patirties veiklose.

Kelionės suteikia naujų galimybių keisti, tobulinti, atnaujinti veiklas,  susipažinti su kitokia suaugusiųjų mokymo praktika. Lapkričio 8–12 dienomis susipažinti su Komo Aleksandro Volto trečiojo amžiaus universiteto veikla, stebėti anglų ir ispanų kalbų užsiėmimus, kuriuos veda mokytojai savanoriai, pasidalinti anglų kalbos mokymo patirtimi vyko Švietimo centro vadovė, Pakruojo trečiojo amžiaus universiteto  (TAU) koordinatorė Rima Juozapavičienė ir Elvyra Jankauskienė, Radviliškio r. TAU  anglų kalbos mokytoja savanorė.

Mus pasitikusi universiteto prezidentė Samuela Molteni papasakojo apie universiteto lankytojus, mokymosi programas, susitarė su mokytojais dėl pamokų stebėjimo. 2021 metais universitetą lanko 590 senjorų, jų amžius nuo 41 iki 86 metų, bet daugiausia dalyvių 65–70 metų. Populiariausi mokymai: anglų, ispanų, vokiečių, prancūzų, lotynų kalbos. Vyksta  kūrybiniai, sveikatos, muzikos, teisės ir ekonomikos užsiėmimai, bet jie sudaro nuo 3 iki 7 % visų užsiėmimų. Užsiėmimai vyksta vieną kartą per savaitę, senjorai už kursą moka pagal jo trukmę nuo 15 iki 30 eurų. Stojamasis mokestis į universitetą 50 eurų. Miesto savivaldybė suteikia universitetui tik patalpas ir apmoka vieno darbuotojo darbo užmokestį. Universiteto šildymas, valymas, telefonas, elektra, kopijavimas – iš dalyvio mokesčio.

Stebėjome įvairių lygių anglų kalbos ir 1 ispanų kalbos pamoką. Mano kolegė  Elvyra iš Radviliškio  pravedė anglų kalba pamoką apie Lietuvą. Italai senjorai dar tik pradeda mokytis anglų kalbos ir apie mūsų šalį beveik nieko nežino. Jiems paliko įspūdį mūsų kalba (deklamavau lietuviškai), istorija ir mūsų meilė savo kraštui, kurią jie pajuto, net ir nelabai suprasdami kalbos (tokias reakcijas mums perdavė po pristatymo).

Mokymasis iš kitų šalių praktikos padeda kitaip pažvelgti į savo veiklą.  Grįžtamasis ryšys sukuriamas tiek užmezgant naujus kontaktus bendradarbiavimui, tiek pasidalijant turima patirtimi.  Darbo stebėjimo veikla skatina tobulinti  savo organizacijos veiklos programą, pažinti kitą socialinę kultūrą, kuriai būdingas multikultūriškumas, patobulinti šnekamosios užsienio kalbos įgūdžius (anglų ar / ir italų).

Komas – miestas šiaurės Italijoje, prie Komo ežero, Lombardijos Alpių papėdėje. Svarbus geležinkelio mazgas ruože Milanas–Liucerna. Iš penkių ežerų, sudarančių Italijos ežerų regioną, neabejotinai populiariausias yra „Lago di Como“. Komos ežeras yra tarsi apverstas Y, apsuptas kalnų ir išmargintas žaviais kurortiniais kaimais. Tai vaizdingiausia keliautojų vieta mėgėjams. Net senovės Romos laikais žmonės plūdo pabėgti nuo miesto karščio ir atsigaivinti vėsiame kalnų ore. Komas universalus miestelis. Mėgstate adrenaliną, galite lipti į kalnus (yra specialios trasos su iššūkiais), mėgstate pasyvų poilsį – promenada, vilos, keltai jūsų paslaugoms. Įdomu tai, kad čia gyveno Italų fizikas ir baterijos išradėjas – Alessandro  Volta. Jo garbei pavadintas  švyturys, aikštė, mūsų lankytas trečiojo amžiaus universitetas, paminklas.

Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė, TAU koordinatorė
Rima Juozapavičienė

Facebook
Atgal