Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Birželis
    2022     
Optimizmas ir energija – „viltiečių“ sveikatos šaltinisSpausdinimo versija

Metai dar tik įpusėjo, o Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Pakruojo viltis“ skaičiuoja begalę nuveiktų darbų. Bendrijos patalpose vyksta projekto „Neįgaliųjų atskirties mažinimas per socialinės reabilitacijos paslaugų teikimą“ veiklos, kurios finansuojamos valstybės biudžeto bei Pakruojo rajono savivaldybės lėšomis. Galime tik pasidžiaugti, kad šiemet karantinas „neuždarė“ mūsų namuose ir labai saugodamiesi kontaktiniu būdu veiklas vykdėme nenutrūkstamai.

Dalyvavimas dienos užimtumo veiklose ne tik didina neįgaliųjų savarankiškumą, bet ir plečia akiratį, susidūrus su nenumatytomis gyvenimo situacijomis, moko rasti įvairių kūrybingų sprendimų. Organizuodami ir planuodami veiklas, stengiamės išmėginti nebandytus darbelius, negamintus, sveikesnius patiekalus, į įprastus darbus įnešti įvairovės. Taip gimsta daugybė darbų, kurių fotografijomis mielai dalinamės bendrijos puslapyje, puošiame kabinetą, dovanojame eidami į svečius, artimiesiems ar net parduodame mugėse. Labai didžiuojamės nagingais ir išmoningais projekto lankytojais.

Mažinant neįgaliųjų atskirtį ir ugdant socialinius įgūdžius, aktyviai įsitraukiame į visuomeninį gyvenimą. Noriai palaikome įvairių įstaigų iniciatyvas, dalyvaujame organizuojamuose renginiuose, valstybinėse šventėse, koncertuose, parodose ir prisidedame prie jų sklaidos. Nepamirštame suorganizuoti ir savo parodų, nes tikrai turime ką parodyti ir kuo pasidžiaugti. Projekto lankytojai visada atsiliepia į pagalbos prašymą arba padeda neprašomi. Ir nesvarbu kas tai būtų – miesto erdvių švarinimas, kvietimų kūrimas ar paramos organizavimas tiems, kuriems reikia labiau. Stengiamės palaikyti draugiškus santykius su įvairiomis socialinėmis įstaigomis, pasidalinti patirtimi.

Ugdydami darbinius įgūdžius, mokomės dirbti komandoje, įsiklausyti į kito nuomonę, suteikti ir priimti pagalbą, planuoti savo laiką ir veiklas. Džiaugiamės aktyviu bendradarbiavimu su Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešąja biblioteka. Mes ten pirmieji, norintys išbandyti naujoves. Štai ir nesenai, projekto lankytojai turėjo progą „pasimatuoti“ bibliotekos darbuotojų profesiją „DUOday“ dienos metu, tokiu būdu didindami supratimą apie pačią profesiją ir ugdydami naujus darbinius įgūdžius.

Praėję dar tik 6 projekto mėnesiai, o jau aplankyta ne viena paroda ir renginys, sukurta dekoracijų puošiant miesto erdves, suorganizuota parama nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje, sudalyvauta Kaziuko mugėje, sporto šventėje Klovainiuose, sukurta gėlių kompozicija Pakruojo dvare, paminėti narių gimtadieniai ir dar daug visko. Šiuo metu projekto lankytojai gyvena artėjančio neurografikos užsiėmimo, vasaros ekskursijos, neįgaliųjų sporto bei Šeimų šventės nuotaikomis.

... kiti metų laikai ir vėl kiti planai, kurių „Pakruojo viltis“ lankytojams nestinga. O svarbiausia, kad šie planai padeda mažinti neįgaliųjų atskirtį.

Rita Sabalienė
„Pakruojo viltis" projekto vykdytoja

Facebook
Atgal