Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
Pasitarime diskutuota apie kelių priežiūrą ir srutų laistymąSpausdinimo versija

Balandžio 2 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė iniciavo pasitarimą su žemės ūkio bendrovių (ŽŪB)*, AB „Kelių priežiūra“ ir kitų institucijų atstovais bei administracijos specialistais**, kurio metu diskutuota apie kelių priežiūrą ir srutų laistymą.

AB „Kelių priežiūra“ Šiaurės regiono Pakruojo tarnybos vyr. inžinierius V. Brobaitis akcentavo dvi pagrindines problemas – kelių užteršimas bei prie kelių esančių griovių užarimas (šiais klausimais pasitarimuose su ūkininkais buvo pradėta kalbėtis dar 2020 m.). Dirbant laukuose ūkininkai ar ŽŪB su nešvaria technika išvažiuoja į kelius ir juos užteršia (prastėja kelio būklė, kyla pavojus eismo saugumui), todėl techniką prieš išvažiuojant į kelią reikia nuvalyti. Antroji problema – ariant laukus dažnai užariami šalia kelio esantys grioviai (ariama per arti kelio, žemės verčiamos į kelio pusę, nuariami kelio pakraščiai), kurie yra kelio apsauginėje zonoje. Todėl tiek V. Brobaitis, tiek pasitarime dalyvavę seniūnai išsakė prašymą, kad ariant laukus žemės būtų verčiamos į lauko pusę. Pasidžiaugta, kad diskusijos dėl vietinės reikšmės kelių duoda rezultatų – keliai mažiau užteršiami, ariant laukus vis dažniau nesugadinami prie kelio esantys grioviai.

Pasitarimo metu aptarti ir kelių priežiūros darbai. 2021 m. skirtas mažesnis finansavimas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių tvarkymui ir priežiūrai. V. Brobaičio teigimu šiais metais lėšų valstybinės reikšmės kelių, kuriuos prižiūri AB „Kelių priežiūra“, pažvyravimui (žvyrkelio būklės pagerinimui užpilant papildomomis medžiagomis) nebuvo skirta. Atsižvelgiant į tai, šie žvyrkeliai bus prižiūrimi juos greideriuojant. ŽŪB atstovai taip pat išsakė pastebėjimus dėl kelių būklės ir priežiūros, probleminių vietų. Sutarta dėl glaudesnio bendradarbiavimo.

Administracijos inicijuotame pasitarime diskutuota ir dėl nemalonių kvapų (ši tema buvo aptariama ir 2020 m. vykusiame pasitarime, kai buvo kalbėta apie gyventojų skundus dėl nemalonių kvapų, atsirandančių prasidėjus srutų laistymo laikotarpiui). Pasitarimo metu ŽŪB atstovai sutiko kaip pernai dalintis ir viešinti informaciją apie planuojamus tręšimo darbus. Sutarta, kad bus pateikiama informacija apie laistymo laiką, vietas, nurodys už tręšimo darbus atsakingo asmens kontaktinė informacija, kuri bus pasidalinta per seniūnijas ir seniūnaitijas. O nemaloniais kvapais besiskundžiantys gyventojai prieš kreipdamiesi į kitas atsakingas institucijas galės susisiekti su bendrovės nurodytu asmeniu.

*Nuotoliniame susitikime dalyvavo šių ŽŪB atstovai: Žeimelio ŽŪB, UAB Šukionių, Linkuvos ŽŪB, Guostagalio ŽŪB, Lygumų ŽŪB, Kalpokų ŽŪB, UAB IDAVANG, Žvirblonių ŽŪB.

** Susitikime taip pat dalyvavo administracijos specialistai ir kitų institucijų atstovai: Pakruojo rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, vyriausioji specialistė (ekologė) Kazimiera Klabienė, Pakruojo seniūnijos seniūnas Svajūnas Miknevičius, Guostagalio seniūnijos seniūnas Jonas Jocius, Linkuvos seniūnijos seniūnė Gitana Pašiškevičienė, AB „Kelių priežiūra“ Šiaurės regiono Pakruojo tarnybos vyr. inžinierius Vytautas Brobaitis, LŪS Pakruojo skyriaus pirmininkas Albinas Navickas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus vedėja Danutė Tamulionienė ir Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos pasaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Erika Junevičienė.

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Facebook
Atgal