Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Liepa
    2021     
Įteiktas pirmasis „Pakruojo krašto garbės ambasadoriaus“ ženkliukasSpausdinimo versija

 Tradicinė Linkuvos miesto šventė šiais metais pasižymėjo ne tik gilias tradicijas menančiais atlaidais Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, tradicija tampančiais „Baltąja vakariene“ ir džiazo festivaliu, bet ir kraštietei įteiktu nauju apdovanojimu.

  Dar šių metų vasario mėn. Pakruojo rajono savivaldybės taryba įsteigė naują apdovanojimą – Pakruojo krašto garbės ambasadorius. Šis įvertinimas gali būti skiriamas ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio piliečiams, vykdantiems aktyvias verslo, turizmo, investicijų pritraukimo, kultūros, sporto, socialinės plėtros ir kitų sričių veiklas, sutinkantiems atstovauti Pakruojui, garsinti jo vardą, bendradarbiauti ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais įgyvendinant įvairius projektus ir iniciatyvas, užmezgant ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybių savivaldybių. Kandidatūras Ambasadoriaus vardui gali siūlyti biudžetinės, verslo, visuomeninės, nevyriausybinės organizacijos ir kiti asmenys.

 Balandį vykusio Tarybos posėdžio metu Pakruojo krašto garbės ambasadoriaus vardą nutarta suteikti kraštietei, Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei (jos kandidatūrą pasiūlė Pakruojo moterų draugija). Baltosios vakarienės metu V. Blinkevičiūtei, kuri yra kilusi iš Linkuvos, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius ir Linkuvos parapijos klebonas Tomas Janavičius įteikė ambasadoriaus vardo suteikimą pažyminčius specialų ženkliuką su užrašu „Pakruojo krašto ambasadorius“ ir Pakruojo krašto garbės ambasadoriaus pažymėjimą.

 V. Blinkevičiūtės dėka buvo įsteigta ir iki šiol Linkuvoje veikia moderni socialines paslaugas teikianti įstaiga. Lankydamasi gimtajame krašte, Vilija dalyvauja Pakruojo krašto nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių organizuojamuose renginiuose, bendrauja su kraštiečiais ir noriai dalijasi patirtimi visais aktualiais klausimais. Viešojoje erdvėje visada šiltai atsiliepia apie gimtąjį Pakruojo kraštą, o ir ne vienas rajono gyventojas V. Blinkevičiūtės paskata buvo pakviestas apsilankyti Briuselyje ir išvydo Europos Parlamento veiklą iš arti.Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Nuotrauka V. Pėželio
Facebook
Atgal