Pakruojo rajono savivaldybė,
Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis
Juridinių asmenų registras,
Įstaigos kodas 111102598,
Tel./faks. (8 421) 69 090,
el. paštas savivaldybe@pakruojis.lt
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
Festivalio „Nepatogus kinas“ filmų peržiūros bibliotekojeSpausdinimo versija

  15–asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šį rudenį vėl keliauja per Lietuvos miestus ir miestelius.

  Spalio 14–31 d. kviečiame Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos ir jos padalinių lankytojus nemokamai žiūrėti 15-ojo tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ filmus.

   „Nepatogus kinas” kasmet atrenka ryškiausius dokumentinius filmus iš svarbiausių kino festivalių ir būtų gaila, jei juos galėtų pamatyti tik didžiųjų miestų žiūrovai. Siekdami, kad filmai būtų prieinami kuo platesniam žiūrovų ratui, praėjusiais metais ne tik atvėrėme šiemet ir vėl veiksiančią virtualią kino salę www.nepatoguskinas.lt, bet ir žengėme kitą didžiulį žingsnį dėl tų žiūrovų, kurie turi mažiau technologinių galimybių – užmezgėme ryšius su šalies bibliotekomis, kuriose sudarėme sąlygas bibliotekų lankytojams žiūrėti filmus. Tad šį spalį visa nepatogių filmų programa bus prieinama net 190–yje šalies bibliotekų“, – pasakoja „Nepatogaus kino“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

  „Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys beveik 50 filmų – nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų. Pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje varžysis 8 filmai, tarp jų – ir lietuvių režisieriaus darbas. Specialiosios programos „Radikal(i)ai“ kūriniai kalbės apie radikalių pokyčių reikalaujančius radikalius laikus ir klaus, ką 2021–aisiais reiškia žodis „radikalu“? „Tikrovės muzikos“ programos muzikiniai filmai padės išgirsti tai, ko dar nesame girdėję, o „Aukštos įtampos“ programos istorijos niekuo nenusileis Holivudui, išskyrus vieną skirtumą – čia viskas bus tikra. Programos „Kasdienybės superherojai“ veikėjai nedemonstruos antgamtinių galių keičiant pasaulį – jie kasdien nuosekliai ir kryptingai veikia kilnesnių tikslų vardan. Programa „Mes esame visur“ atskleis tikras skaudžias ir laimingas šalia mūsų gyvenančių LGBTQ+ bendruomenės žmonių istorijas. „Filmai už gamtą“ kels klausimus apie taršos problemas ir kvies dialogui apie tai, ar žmogaus vartojimas ir jo išlikimas yra suderinami. Dokumentinio serialo „Sienos“ istorijos papasakos apie Europą supančias ar ją skaldančias sienas bei jų paribiuose atsidūrusius herojus. Na, o kasmetinėje programoje „Filmai, padedantys augti“ vaikai ir jaunimas atras būtent jiems skirtų šmaikščių, įkvepiančių, pasaulį keičiančių ir kartais nepatogių, bet tikrų istorijų.

  Visus „Nepatogaus kino“ programos filmus bus galima žiūrėti bibliotekų darbo metu, o prisijungimą prie virtualios kino salės galės gauti iš bibliotekos darbuotojo. Rekomenduojama atsinešti savo ausines. Šiemet bibliotekose  dar viena naujovė – „Nepatogus kinas“ kvies filmus žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir su kompanija. Specialiai bibliotekos lankytojams bus organizuojami keli bendri filmų seansai, kuriuos lydės aktualios diskusijos bei pokalbiai su filmo herojais ir kūrėjais.

 Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje bendra filmo peržiūra organizuojama spalio 29 d. (penktadienį) 14 val. Pakruojo sinagogoje. Lankytojus kviečiame žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie). Dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su filmo kūrybine komanda.

Apie „Nepatogų kiną“

  „Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

  Naujienas sekite feisbuko puslapyje https://www.facebook.com/NepatogusKinas

  Vadovaujantis Vyriausybės priimtais pandemijos valdymo nurodymais – filmo seanso metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo bei higienos reikalavimų. Asmenims nuo 16 metų lankymasis galimas tik su Galimybių pasu.

 

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekos informacija

Facebook
Atgal