2020-09-14
Švč. Mergelės Marijos Vardo titulinių atlaidų metu prisimintas A.Kisielius

Rugsėjo 13 d. Rozalimo bažnyčioje įvyko Švč. Mergelės Marijos Vardo tituliniai atlaidai, į kuriuos susirinko ne tik rozalimiečiai, tačiau ir kiti rajono gyventojai bei svečiai.

Po mišių miestelyje buvo pašventinti medinė kompozicija ir atminimo stendas, skirti šviesios atminties dvasininko Aniceto Kisieliaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti ir įamžinantys pamėgtam kunigo šūkiui „Valio!“. Idėją įamžinimui pasiūlė Pakruojo rajono savivaldybės Rozalimo seniūno pavaduotoja Rasa Petravičienė, įgyvendino skulptorius Liudas Kernagis, finansavo Pakruojo rajono savivaldybė. Renginyje dalyvavęs Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis pasidžiaugė savivaldybės ir bendruomenės bendradarbiavimu įamžinant garbaus kraštiečio atminimą.

Atlaiduose liaudies kaimo kapelos „Žvangulis“ medinių pučiamųjų grupė ir smuikininkai (vad. Viimas Malinauskas), Baisogalos gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Kęstutis Meškauskas), Pakruojo kultūros centro Rozalimo moterų choras „Gaudulė“ (vad. Jūratė Skorupskienė), Rasa Vaigauskaitė (fortepijonas) ir Neringa Čergelytė (solistė) atliko Vilimo Malinausko Mišias „Dievui ir tėvynei“.

Rozalimo Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje norintys taip pat turėjo galimybę apžiūrėti parodą, skirtą kun. Aniceto Kisieliaus atminimui.

Informaciją parengė Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius