*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Būrys žygeivių iš Pakruojo ėjo „Camino Lituano“ keliu

Būrys žygeivių iš Pakruojo ėjo „Camino Lituano“ keliu

Šeštadienio rytą Sigutėnų bendruomenės namų kieme netilo šurmulys – vienas po kito rikiavosi ir registravosi žygeiviai, pasiruošę sudalyvauti visą Lietuvą tądien apėmusiame žygyje „Camino Lituano“ keliu. Pakruojo verslo informacijos centro (Pakruojo VIC) koordinuojamas žygis atkarpa Pakruojis-Rozalimas sulaukė daugiau nei 70 žygeivių, kurie nueitais kilometrais simboliškai pažymėjo naujo sezono atidarymą ir prisijungė prie visuotinės akcijos „Lietuva eina „Camino Lituano“ keliu“.

Užsiregistravusiems žygio dalyviaims buvo įteikti „Camino Lituano“ pasai, i visus linksmino Sigutėnų bendruomenės kapela, o bendruomenės nariai kvietė pasivaišinti arbata ir prieš žygį pasistiprinti saldėsiais.

Susirinkusius pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, priminęs, kad tik prieš kelias dienas Pakruojo ir Camino bendruomenės draugystė sustiprinta pasirašytu memorandumu, tad įdomių žygių ir kitų iniciatyvų tik daugės. Žygeiviams saugaus kelio palinkėjo ir Pakruojo dekanas Remigijus Čekavičius. Už susibūrimą padėkojo ir žygeivių taisykles susirinkusiems išdėstė „Camino Lituano“ keliu rajone besirūpinanti Virginija Kazlauskienė ir Pakruojo VIC turizmo vadybininkė Rūta Kukienė. Su žygeiviais prieš kelionę bendravo savivaldybės tarybos narys Audrius Kazlauskas, vicemerė Simona Lipskytė, Pakruojo seniūnijos seniūnas Svajūnas Miknevičius.

Keliautojai ėjo vaizdingu maršrutu: aplankė Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, Alkakalnį, Zigmantiškių akmenį su Marijos pėda, pakeliui į Rozalimą, Paežerių kaime, žygeivių laukė medžio skulptūrų tautodailininkai E. Rimdžius, E. Impolis, S. Lampickas ir J. Miežis. Rozalime žygeiviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis – čia V. Kazlauskienė vedė atskiras ekskursijas.

Žygio pabaiga visus atvedė į Rozalimo miško parko pušyną, kur laukė vakarienė ir bendras įspūdžių aptarimas.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
S.
Lipskytės nuotraukos