*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka 2022

Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka 2022

Kviečiame centrinės, regioninės ir vietos valdžios įstaigas bei kitus juridinius asmenis, vykdančius viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas, aktyviai dalyvauti Europos Komisijos organizuojamuose Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose.
 
Šių tarptautinių jau 17 metus nuo 2005 metų vyksiančių apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.
 
Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai atrenkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų 6 kategorijose.
 
1. „Verslumo dvasios skatinimo“ kategorijoje skatinamos bendradarbiavimo nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu iniciatyvos, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo ir moterų verslumui.  
2. „Investicijos į verslumo įgūdžius“ – skatinamos nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens bendradarbiavimo iniciatyvos, kuriomis siekiama gerinti verslumo, vadybos ir darbuotojų įgūdžius.
3. „Verslo aplinkos gerinimas ir skaitmeninės pertvarkos rėmimas“ įvertinama novatoriška nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politika ir iniciatyvos, dėl kurių Europa tampa patraukliausia vieta pradėti verslą, jį valdyti, plėtoti ir plėsti bendrojoje rinkoje.  
4. „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“ skirta skatinti įmones, ypač mažąsias ir vidutines, naudotis Europos Sąjungos ir už jos ribų esančių rinkų siūlomomis galimybėmis, taip pat įgyvendinti strategijas ir iniciatyvas nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu.
5. „Tvarios pertvarkos finansavimas“ įvertinama nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politika ir iniciatyvos, kuriomis remiama tvari pertvarka ir aplinkos aspektai, tokie kaip žiedinė ekonomika, poveikio klimatui neutralumas, švari energija, efektyvus išteklių naudojimas ar biologinė įvairovė.
6. „Apdovanojimas už atsakingą verslą“ skiriamas už nacionalines, regionines ar vietos verslininkystės iniciatyvas, skatinančias bendrąją mažųjų ir vidutinių įmonių socialinę atsakomybę, taip pat verslo plėtrą tarp socialiai pažeidžiamų grupių, pvz., bedarbių, ilgą laiką nedirbusių asmenų, legalių migrantų, neįgaliųjų, etninių mažumų.
 
Nacionalinę vertinimo komisiją sudaro Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“, vadybos ir ekonomikos universiteto ISM, „Women Go Tech“, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.  
 
Lapkritį Čekijoje vyks finalinis Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų etapas, kuriame varžysis 1 arba 2 nacionalinės atrankos laureatai.
 
Praėjusiais metais nacionalinėje atrankoje nugalėjo Vilnius miesto savivaldybės ir Vilniaus šilumos tinklų projektas „Intelligent Energy Lab“ (kategorija – Tvarios pertvarkos finansavimas), taip pat VšĮ „Versli Lietuva“ projektas „Internete karantino nėra“ (kategorija – Investicijos į verslumo įgūdžius).
 
SVARBU:
Paraiškose turi būti nurodytos vykdomos arba nesenai baigtos politikos kūrimo, verslumo ar švietimo srities iniciatyvos ir jų įtaka atitinkamam regionui ar vietovei bei parodyta laipsniška jų raida per ne mažiau nei 15 mėnesių.
 
Paraiškas prašome pateikti iki 2022 m. gegužės 2 d.  „Word“ ir PDF formatais elektroninio pašto adresu simona.gaidyte@eimin.lt
 
Daugiau informacijos apie apdovanojimus galite rasti Europos Komisijos interneto svetainėje adresu: čia
 
Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų dokumentai
1. Paraiškos forma
2. Praktinis vadovas
3. Trumpa informacija

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija