*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Paskelbta techninė dokumentacija kasos aparatų integracijai su i.EKA

Paskelbta techninė dokumentacija kasos aparatų integracijai su i.EKA

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) informuoja, jog paskelbė techninę dokumentaciją, kaip kasos aparatais į Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemį i.EKA turės būti teikiami kasos kvitų duomenys. Su informacija susipažinti galima VMI svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/i.eka.

Rengiant techninę dokumentaciją aktyviai bendradarbiavome su kasos aparatų gamintojais, kuriems ji ir yra aktuali“, — sako VMI i.EKA projekto vadovas Žilvinas Germanavičius, pažymėdamas, kad šiuo metu naudojamus kasos aparatus, kad jais būtų galima perduoti kasos kvitų duomenis į i.EKA, bus galima modifikuoti, įdiegiant papildomas technines ir programines priemones. Gamintojai spręs dėl kiekvieno konkretaus kasos aparato modelio modifikavimo — ar tam tikro modelio kasų atsisakyti, o vietoje jų į rinką patiekti naujus kasų modelius, ar pasiūlyti naujus programinius sprendinius, kuriuos būtų galima įsidiegti į išmaniuosius įrenginius.

Duomenų teikimo į i.EKA posistemį terminai numatyti Mokesčių administravimo įstatyme. Mokesčių mokėtojams pareiga teikti kasos kvitų duomenis nustatyta etapais. Nuo 2023 m. duomenis teiks verslininkai, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų:

  • nuo sausio 1 d. — naudojantys kompiuterinius kasos aparatus (pvz., didieji prekybos centrai, degalinės, vaistinės ir pan.);
  • nuo lapkričio 1 d. — PVM mokėtojai, naudojantys elektroninius kasos aparatus.

Verslininkai, naudojantys senuosius kasos aparatus, kurių negalima įsigyti nuo 2019 m., prie projekto prisijungs nuo 2024 m. gegužės 1 d. Tokius aparatus šiandien naudoja 6 proc. mokesčių mokėtojų. Nuo 2025 m. gegužės 1 d.  duomenis mokesčių administratoriui per i. EKA sistemą teiks visi verslo atstovai.

 i.EKA yra VMI ilgalaikės strategijos POLARIS 2025 dalis. Išsamiai apie VMI planus: www.vmi.lt/evmi/polaris-2021-2025.

Daugiau informacijos apie i.EKA projektą, taip pat atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus — VMI interneto svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/i.eka.

Valstybinė mokesčių inspekcija