*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Turizmo parodoje „Adventur 2023“ Pakruojo dvarui įteiktas garbingas apdovanojimas

Turizmo parodoje „Adventur 2023“ Pakruojo dvarui įteiktas garbingas apdovanojimas

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įvyko jubiliejinė – 10-oji – tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. Tris dienas trukusiame renginyje daugiausia dėmesio skirta kelionėms Lietuvoje, aktyviam poilsiui ir turizmo inovacijoms. Parodos metu Pakruojo kraštą lankytojams pristatė Pakruojo verslo informacijos centro, Pakruojo dvaro, Pakruojo ugniagesių draugijos stoginės, Pakruojo sinagogos ir „Žiemgalos“ muziejaus specialistų komanda. Parodos metu išdalinti ir turizmo oskarais vadinamos vėtrungės – įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimai. Viena vėtrungė parvežta į Pakruojį – Pakruojo dvarą kaip sėkmingiausią turizmo vietovę savo simpatijomis nominavo keliautojai.

Palankų vėją simbolizuojančių vėtrungių įteikimas – jau tradicija tapę apdovanojimai. Juose turizmo bendruomenei padėkojama už pasiūlytas originalias vietinių kelionių patirtis ir naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti bei pamilti savo šalį. Ceremonijos metu kalbėjo ir turizmo inovatoriams dėkojo kalbėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Vincas Jurgutis bei „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova.

Statistika rodo, kad savo šalies pažinimas vis daugiau lietuvių tampa neatsiejama laisvalaikio dalimi. Preliminariais duomenimis, pernai po savo šalį keliavusių tautiečių buvo net 37 proc. daugiau nei ankstesniais metais ir 25 proc.  daugiau nei 2019-aisiais. Įvairiems šalyje turizmo paslaugas teikiantiems verslams ir įstaigoms įteiktos 7 vėtrungės. Po savo šalį keliaujantys lietuviai ir patys galėjo siūlyti Lietuvoje atrastas mėgstamiausias vietas aštuntojoje „Vietinių turistų simpatijos“ kategorijoje. Jau trečius apdovanojimus iš eilės ši vėtrungė atiteko Pakruojo dvarui.

Apdovanojimą atsiėmusią Pakruojo dvaro atstovę pasveikino meras Saulius Margis, padėkojęs už Pakruojo rajono garsinimą ir turizmo skatinimą, naujas idėjas, kurios į Pakruojo kraštą pritraukia tūkstančius keliautojų.

Po apdovanojimų ceremonijos visi plūdo į pagrindinę „Litexpo“ salę, kur šalies turizmo centrai įkūrė savo stendus.

Tikriausiai daugelis dalyvavusių turizmo parodoje atsimins Pakruojo krašto stendą, kur rajono specialistai pristatė žinomiausias mūsų krašto vietas ir lankytinus objektus. Čia jau kvepėjo pavasariu, nes buvo pristatomas II-asis didžiulis Tulpių ir pavasario gėlių festivalis – parodos lankytojams išdalinta apie 1500 netrukus sužydėsiančių tulpių. Neliko nepaminėti ir Pakruojo dvaro istorinės spirito varyklos skoniai, pelnantys aukščiausius įvertinimus pasaulio stipriųjų gėrimų mugėse. Prie stendo sustoję lankytojai taip pat galėjo paragauti pakruojietiškų šakočių (šakočių kepimas-edukacinė veikla „Tradicija“), mėsos gaminių („Kanrugėlė“), rankų darbo šokolado „Komplimentai“, liofilizuotų vaisių ir uogų („Dain‘s“), Daujotų giros, sveikų užkandžių („HonestBite“). Už šią vietinę produkciją nuoširdžiai dėkojame Pakruojo verslininkams.

Parodos lankytojams išdalinta daugybė medžiagos, susijusios su mūsų kraštu ir iškiliomis jo asmenybėmis, susipažinta su kelionių organizatoriais, patirties pasisemta iš kitų turizmo organizatorių.

„Tik būdami vieningi galime garsinti savo kraštą ir kviesti turistus atrasti Šiaurės Lietuvą - Pakruojį ir jo apylinkes, jau laukiame pavasario ir ruošiamės artėjančiam turizmo sezonui“,- po parodos kalbėjo mūsų rajoną pristačiusi komanda.

Mero padėjėja Simona Lipskytė
Autorės nuotraukos