*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Anykščių Menų inkubatoriaus menų studijoje vyko „Necentrinių miestų forumas 2024: pokyčio kodas – kūrybiškumas“

Anykščių Menų inkubatoriaus menų studijoje vyko „Necentrinių miestų forumas 2024: pokyčio kodas –...

Lapkričio 14 d. Anykščių Menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko „Necentrinių miestų forumas 2024: pokyčio kodas – kūrybiškumas. Konferencijoje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės vicemeras Virginijus Kacilevičius, administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė ir Pakruojo verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Rūta Kukienė.

Visos dienos renginyje buvo diskutuojama, kaip didinti necentrinių miestų patrauklumą ir aktualumą įvairioms auditorijoms per turizmą, kultūrą bei meną. Pranešimų metu pabrėžta, kokią reikšmę miesto architektūra turi kultūrai – kad tinkamai suplanuota architektūra ir šiuolaikiniai jos sprendimai gali suburti bendruomenes. Taip pat akcentuota, jog atskleidžiant miesto tapatybę itin svarbi vietos gyventojų nuomonė ir požiūris – tai padeda pasiekti geriausių rezultatų.

Renginyje savo pranešimus skaitė Dejan Mansfield-Rupnik (ECE Group, Austrija), Karen Claire VanHercke (Belgija), Gilma Teodora Gylytė („Do Architects“), Žemartas Budrys („X, Y, Z agentūra“), Vaida Andrijauskaitė („Stasys Museum“), Laisvė ir Vytaras Radzevičiai („Merkinės fabrikas“), Guoda Bardauskaitė-Miloš („Miško uostas“) ir kiti.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Nuotraukos V. Kacilevičiaus, R. Kukienės