Balsiuose šurmuliavo Kluono teatrų šventė
Gegužės 31 d. Balsių etnografinėje sodyboje vyko tradicinė Kluono teatrų šventė.
Šventėje 14-tą kartą pasirodė Pakruojo kultūros centro Plaučiškių skyriaus mėgėjų teatras su spektakliu pagal B. Dauguviečio komediją „Žaldokynė” (rež. Angelė Kurauskienė). Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus mėgėjų teatras parodė K. Sajos komediją „Vis per tą gerą širdį” (rež. Vitalija Vareikienė), Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio teatras „Saulėgrįža” pastatė komediją V. Žilinskaitės humoreskos motyvais „Geltonas lagaminas, arba kaip užmegzti tobulus santykius” (rež. Audronė Palionienė).
Mėgėjų teatrų kolektyvus ir žiūrovus pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys ir Pakruojo kultūros centro atstovas Žygimantas Macevičius, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė.
Tarybos narės Erikos Kižienės tradicinis prizas – 3700 ct kuponas už lietuviškiausią vaidinimą atiteko Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus mėgėjų teatro kolektyvui.
Dalyvavusių teatrų režisierės, Pakruojo kultūros centro Balsių skyriaus teatro režisierė Jadvyga Bračiulienė ir šventės globėja Renata Budrienė pasodino tradicinį šventės simbolį – šermukšnį.
Publiką linksmino Balsių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Linksmieji kaimynai“ (vad. Nijolė Žiaunienė).
Po šventės visi pasivaišino tradicinėmis vaišėmis – bulvėmis su lupenomis, rūkytomis dešrelėmis, raugintais agurkėliais ir gira.
Daugiau renginio nuotraukų: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083090594180
Parengta pagal Pakruojo kultūros centro Balsių skyriaus informaciją

