*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Dėl kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo

Dėl kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo

Primename gyventojams pasirūpinti savo laikomais šunimis, katėmis, šeškais ir juos paženklinti bei įregistruoti valstybės registre.
Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų – ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR):
Iki 2021 m. gegužės 1 d. atvestus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienus metus – iki 2022 m. gegužės 1 d.;
Vėliau nei iki 2021 m. gegužės 1 d.  atvesti šunų, kačių ir šeškų jaunikliai turi būti paženklinti ir užregistruoti per 4 mėn. nuo atvedimo ir ne vėliau kaip perduodant juos kitam savininkui.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal Vyriausybės patvirtintą Socialinės pašalpos gavėjų ir gyvūnų globėjų laikomų kačių, šunų ir šeškų privalomo ženklinimo ir registravimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą socialinės pašalpos gavėjai, socialinę pašalpą gaunantys pagal LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, dėl lėšų kompensavimo už ženklinimą gali kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, bus kompensuojama ne daugiau kaip už trijų augintinių ženklinimą. Kompensacijos suma už vieno gyvūno paženklinimą ir registravimą negalės viršyti 15 eurų.

Dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo paslaugos suteikimo reikia kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus ir į asmenis, baigusius specialius mokymus. Žmonės, dar nepaženklinę savo augintinių, specialiai sukurtoje svetainėje https://pazenklinkmane.lt gali sužinoti, kas arčiausiai ir pigiausiai gali suteikti šią paslaugą.

Svarbu žinoti, kad įvykus nemaloniems incidentams (apkandžiojami žmonės) ar nustačius, kad šuo, katė, šeškas nėra paženklinti pagal įstatymo reikalavimus iki šių metų gegužės 1 d. ar per 4 mėn. nuo atvedimo, augintinio savininkas rizikuoja gauti baudą nuo 30 iki 120 eurų. Finansinė atsakomybė didės, jei gyvūnas ir toliau nebus ženklinamas ar sukels grėsmę aplinkiniams – bauda gali kilti ir iki 550 eurų.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius