*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Jaunimas jaunimui

Jaunimas jaunimui

Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras (LVJUC) tęsia projektų pasiutpolkę. Centro jaunuoliai šiuo metu įgyvendina Europos Sąjungos programos Europos solidarumo korpuso projektą „Youth for Youth“. Pagrindinė šio projekto misija yra prisidėti prie solidarios Pakruojo rajono bendruomenės kūrimo, kuri gebėtų proaktyviai pastebėti iššūkius, kylančius bendruomenėje, bei tuo pačiu sukurti saugią, įtraukią erdvę, kurioje būtų skatinamas šių problemų sprendimo būdų ieškojimas, inovatyvių, „išmanių” idėjų, atliepiančių bendruomenės poreikius, generavimas.

Visą mėnesį jaunuoliai plušo, triūsė ir rūpinosi pagrindinės „idėjų generavimo“ zonos „iCafé“ įrengimu. Ko tik jaunuoliai nedarė! Ir patys kūrė nepakartojamą „iCafé“ dizainą, ir patys gamino lauko baldus iš panaudotų palečių, ir patys mokėsi paruošti garuojančią kavą, ir patys ruošė gardų meniu, ir patys kepė burnoje tirpstančius pyragus. Galiausiai, visas jaunuolių triūsas bei įdėtos pastangos „iCafé“ zonai atsirasti kulminavo į vasaros pradžios renginį! Birželio 2 d. sukvietė visus linkuvius ne tik pasidžiaugti prasidėjusia vasara, bet pakvietė svečius ir į „iCafe“ atidarymą. Atidarymo šventė raibėjo ir pulsavo nuo veiklų gausos! Šventinę nuotaiką muzikos skambesiu papildė muzikos grupė „Septima“. LVJUC šokių grupė „Erdvė“ užkūrė visą publiką savo šokių judesiais. Na, o atidaryme dalyvavę Pakruojo rajono savivaldybės meras S. Margis, jaunimo reikalų koordinatorė D.Samuitytė, Linkuvos seniūnė G.Pašiškevičienė, tarybos narys G.Macijauskas ir jaunimo atstovas N. Strockis kvietė diskutuoti šiems laikams ypač aktualia tema „Kaip kurti solidarią bendruomenę“. Šią atidarymo diskusiją padėjo moderuoti LVJUC vadovė R. Dambrauskaitė Pėželienė. Po įtraukios diskusijos galiausiai buvo iškilmingai atidaryta „iCafe“! Šauniosios padavėjos bei barmenės triūsė iki pat vidurnakčio. Pirmieji kavinės klientai, „iCafé“ atidarymo pagalbininkai Panevėžio dienos centro socialinės iniciatyvos „Solidarumo kava“ jaunuoliai, buvo vaišinami kava ir desertu. Didžiulė klientų apgultis iššlavė šauniųjų padavėjų bei barmenių asortimentą žaibo greičiu. Vakaro programą vainikavo kinas po žvaigždėtu dangumi.

Tikimąsi, kad „iCafé“  kavinė padės kurti atsparią bendruomenę,  kad jaunimas, šios idėjos autorius, per darbą prie šio projekto įgis naujų kompetencijų ir įgūdžių, reikalingų norint prisitaikyti prie kintančių visuomenės ir visos Europos Sąjungos poreikių.

Gabrielė Meškonytė
Projekto iniciatyvinės grupės narė