Klovainiuose pristatyta tautodailininkės Ramutės Prikockienės darbų paroda
Praėjusį savaitgalį Klovainiuose įvyko tautodailininkės Ramutės Prikockienės 40 metų veiklos jubiliejinė darbų paroda. Nepaprastą amatininkės talentą turinti klovainietė – aktyvi parodų dalyvė ne tik Pakruojo rajone, tačiau ir visoje Lietuvoje!
Šį amatą R. Prikockienė perėmė iš savo tėčio – parodoje taip pat buvo eksponuojamas jo pintas krepšys, kuris tautodailininkei yra pats brangiausias. Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys svečių. Pasveikinti atvyko Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Veliulis ir Pakruojo rajono savivaldybės mero patarėjas Linas Katilius, kurie įteikė mero Sauliaus Margio padėką už ilgametį tautinio paveldo puoselėjimą bei Pakruojo krašto garsinimą. Nuoširdžius sveikinimus taip pat skyrė Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė, šeimos nariai, kolegos tautodailininkai.
Parodos atidarymo metu taip pat buvo pristatytas rankraštinis darbas „Pinti pasakojimai“. Darbe pateikiama trumpa pynimo iš vytelių amato istorija, autorės autobiografija, pristatomas kūrybinis procesas nuo medžiagos paruošimo iki gaminio užbaigimo, medžiaga apie autorės dalyvavimą įvairiose parodose, edukacijose, mugėse bei kituose renginiuose, pateikiamos autorinių kūrinių nuotraukos. „Pinti pasakojimai“ atspausdinti trimis egzemplioriais – vienas dovanotas tautodailininkei, o kitus du galima rasti Klovainių bibliotekoje ir Klovainių kultūros namuose.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
V. Grigaliūnienės nuotraukos

