Konferencijoje kalbėta apie paauglystę, priklausomybes ir prevenciją
Gegužės 8 d. Pakruojo sinagogoje vyko socialiniams darbuotojams, socialiniams pedagogams, atvejo vadybininkams, jaunimo darbuotojams, rajono vaiko gerovės komisijos nariams, rajono narkotikų kontrolės komisijos nariams skirta konferencija „3 P – paauglystė, priklausomybės, prevencija“. Konferencijoje taip pat dalyvavo Šiaulių apskrities tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai ir bendruomenės pareigūnai. Konferencijos dalyvius pasveikino ir produktyvaus darbo palinkėjo Pakruojo rajono savivaldybės vicemerai Virginijus Kacilevičius ir Simona Lipskytė bei administracijos direktorius Mindaugas Veliulis.
Renginio dalyviai išklausė pranešimus apie paauglystės iššūkius, smegenų pokyčius, psichoaktyviųjų medžiagų prevenciją, kuriuos skaitė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Larisa Paurienė, Neuropsichologijos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto lektorė, Lietuvos psichologų sąjungos Neuropsichologijos grupės pirmininkė Ramunė Dirvanskienė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Narkotikų ir jų prekursorių kontrolės skyriaus vedėja Rima Mačiūnienė, Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo ambulatorinio skyriaus vedėjas, klinikinės toksikologijos gydytojas Haris Jakavičius.
Renginio pabaigoje apibendrinta pranešimuose pateikta informacija, pasidžiaugta, kad pradedama drąsiau kalbėti aktualiomis temomis, priimami sprendimai, padedantys jaunuoliams kovoti su priklausomybėmis, teikiama pagalba.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos M. Ilgavičiūtės

