*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Pagal savivaldybių kultūros indeksą Pakruojo rajono savivaldybė 15 vietoje

Pagal savivaldybių kultūros indeksą Pakruojo rajono savivaldybė 15 vietoje

Gruodžio 1 d. vyko Lietuvos kultūros tarybos (LKT) inicijuotas renginys, kuriame buvo pristatytas 2022 m. savivaldybių kultūros indeksas. Pakruojo rajono savivaldybė iš 60 savivaldybių yra 15 vietoje (2021 m. buvome 19-oje).

Galime didžiuotis, kad 2022 m. savivaldybių kultūros indekso reitinge Šiaulių apskrityje esame pirmieji. Lyginant su kaimiškomis savivaldybėmis esame 8 vietoje (2021 m. buvome 11 vietoje). Geriausia kultūros paveldo situacija, tenkanti vienam gyventojui, buvo Pakruojo rajono savivaldybėje (išskyrus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos m. sav.). Čia neatsilieka ir Molėtų, Zarasų rajonų, Neringos savivaldybės.

Galima pasidžiaugti, kad 2022 m. LTK finansavo net 17 projektų Pakruojo rajono savivaldybėje. Tais metais vyko ir daug naujų renginių bei iniciatyvų – Žeimelyje pastatytas paminklas mokslininkui Teodorui Grotusui, pirmąjį kartą suorganizuotas skulptorių pleneras „Akmens dialogai“, daug lankytojų ir žiūrovų pritraukė „Amatų, muzikos ir alaus festivalis“, Pakruojo šventės koncertas „Marso kanjonai“, Šiaurės Lietuvos maratonas.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Nuotrauka V. Pėželio