*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Pakruojiečiai – šimtmečio „Dainų šventės“ dalyviai!

Pakruojiečiai – šimtmečio „Dainų šventės“ dalyviai!

    Praėjusią savaitę Lietuvoje skambėjo neeilinis renginys. Turbūt, kad kolektyvai iš visos šalies, dainininkai, šokėjai bei muzikantai dalyvavo istorinėje, šimtmečio „Dainų šventėje“. Daugiau nei 250 dalyvių iš viso Pakruojo rajono prisidėjo prie šio nuostabaus renginio.

    Dalyvių, organizatorių bei koordinatorių įspūdžiai dar ilgai neišblės. Pirmąją liepos savaitę vykę renginiai subūrė ne tik dalyvius, tačiau ir gausų būrį žiūrovų arenose, parkuose, taip pat prie televizijos ekranų. Džiugu, kad visi Pakruojo krašto kolektyvai namo grįžo su puikia nuotaika. Šia gražia proga Pakruojo ugniagesių draugijos stoginėje įvyko Pakruojo krašto meno kolektyvų vadovų, dalyvavusių „Dainų šventėje“,  pagerbimas. Susitikime dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemerai Simona Lipskytė ir Virginijus Kacilevičius, savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, Pakruojo krašto kolektyvų „Dainų šventėje“ koordinatorė Renata Budrienė. Sveikindami susirinkusius svečius savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkojo už jų atsakingą darbą, repeticijas, pastangas bei Pakruojo krašto vardą. Meras S. Margis padėkojo vedėjai. R. Budrienei už sklandų darbą bei išvykos į „Dainų šventę“ koordinavimą. Šiais metais Pakruojo rajono kolektyvai dalyvavo „Dainų šventės“ renginiuose: Liaudies dailės parodoje, Folkloro dienoje „ Rasi rasoj rasi“, Ansamblių vakare „Gyvybės medis“, Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, Šokių dienoje „Amžių tiltais“ bei Dainų dienoje „Kad giria žaliuotų“.

     Pagerbimo popietės metu meras Saulius Margis padėkomis už atsakingą darbą, pasiruošimą bei dalyvavimą šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ ir Nacionalinio kultūros centro „Dainų šventės“ atminimo medaliais apdovanojo Pakruojo kultūros centro folkloro ansamblio „Verdenė“  vadovę Ramunę Petraitienę, Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblio „Linkava“ vadovę Aelitą Garalevičienę, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupės vadovę Audronę Geležinytę - Šniukienę, Pakruojo kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupės „Laja“ vadovę Aušrą Juciuvienę, Pakruojo kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Reketys“ vadovę Sigutę Malinauskienę, Linkuvos gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės vadovę Nijolę Mikalajūnienę, Pakruojo kultūros centro jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro „Viestartas“ vadovą Audrių Jazdauską, Pakruojo kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Čvieks“ vadovą Egidijų Šlapiką, Linkuvos kultūros centro vyrų vokalinio ansamblio „Šiaurys“ ir Linkuvos kultūros centro moterų choro „Mūša“ vadovą Methardą Zubą bei Pakruojo kultūros centro mišraus choro ir Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus moterų choro „Gaudulė“ vadovę Jūratę Skorupskienę. Taip pat padėkota Pakruojo kultūros centro dailininkei Laimutei Veličkienei už vitražinių paukščių gamybą, kurie papuošė šventės eiseną. Medalis įteiktas ir Pakruojo rajono savivaldybės merui S. Margiui už pagalbą organizuojant dainų šventės renginius.

           Pakruojo rajono kolektyvus Vilniuje priglaudė Vilniaus „Žemynos“ gimnazija. „Dainų šventės“ renginiuose dalyvavęs Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis aplankė kolektyvus, gyvenusius šioje mokykloje bei įteikė padėką direktorei Aldonai Šventickienei, už atsakingumą ir organizuotumą rūpinantis Pakruojo rajono kolektyvų apgyvendinimu.

            Dar kartą nuoširdžiai dėkojame visai Pakruojo krašto komandai, dalyvavusiai istorinėje, šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje!

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius