Pakruojo miesto VVG strategijai – daugiau nei milijonas eurų
Šią savaitę Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Lietuvos Vietos veiklos grupių vadovais. Susitikime buvo aptartos naujai parengtos vietos plėtros strategijos, kuriomis bus siekiama mažinti socialinę atskirtį, skatinti savanorystę bei verslumą šalies regionuose.
Pirmuoju finansuotinų projektų sąrašu patvirtinta 14 pirmųjų miesto strategijų, pagal 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą. Šiose gretose ir Pakruojo miesto Vietos veiklos grupės teikti projektai. Finansavimą taip pat gavo ir Druskininkų, Joniškio, Utenos, Kėdainių, Biržų, Varėnos, Kelmės, Radviliškio, Vilkaviškio, Prienų, Šakių, Ukmergės ir Švenčionių miestų vietos veiklos grupių strategijos. 2021-2027 m. Pakruojo miesto strategijų įgyvendinimui numatyta net 1 449 275,29 eurai iš kurių 449 275,34 eurai -Pakruojo rajono savivaldybės prisidėjimo lėšos.
Šiais metais rengti, įgyvendinti ir administruoti projektams skirta ženkliai didesnė suma – net 52 milijonai eurų (2014-2020 metais skirta 20 mln. Eurų). Išskirtinis strategijų dėmesys skiriamas socialinio verslo kūrimuisi, jo plėtrai, taip pat skatinamas socialinis verslas bendruomenėse, kuris padėtų spręsti pažeidžiamų grupių atskirties problemas.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

