*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Pakruojo sinagogoje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

Pakruojo sinagogoje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

Gruodžio 3 dieną minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Šiandien, gruodžio 5-ąją, siekiant atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į šių asmenų kasdienes problemas, jų teises bei padėtį visuomenėje, Pakruojo sinagogoje įvyko šios dienos minėjimas. Renginį organizavo Pakruojo rajono savivaldybė ir Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centras.

Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės vadovai: meras Saulius Margis, vicemerė Simona Lipskytė, savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė. Sveikindamas susirinkusius meras S. Margis ypatingą dėmesį atkreipė į asmenų su negalią padėtį Pakruojo rajone bei šių organizacijų vienijamų asmenų bendradarbiavimą su vietos savivalda. Visada, planuojant atnaujinti ar įrengti infrastruktūros projektus, yra stengiamasi atkreipti dėmesį į neįgaliuosius bei pritaikyti pastatus bei erdves patogiam judėjimui. Meras taip pat pasidžiaugė, kad Pakruojo rajono savivaldybė yra viena daugiausiai sėkmingai pritaikanti būstus žmonėms su negalia. Minėjimo metu jis taip pat nuoširdžiai padėkojo socialiniams darbuotojams ir savanoriams, kurie skiria savo asmeninį laiką darbui su negalią turinčiais asmenimis. Meras S. Margis Socialinės apsaugos ir darbo ministro Vytauto Šilinsko padėką įteikė Adelei Dobilienei, o taip pat mero padėkomis už inovatyvų socialinį darbą, iniciatyvą, kūrybiškumą ir asmenų su negalia integracijos tikslų įgyvendinimą apdovanojo sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo viltis“ darbuotojas Justiną Juškaitę ir Ritą Sabalienę, Pakruojo černobyliečių draugijos pirmininką Vladislovą Šurną ir Pakruojo sveikatos klubo „Valia“ vadovę Janiną Kvedarienę.

Renginio metu taip pat sulaukta svečių – minėjime dalyvavo Aistė Krušinskaitė ir Irma Jokštytė, kurios nuoširdaus juoko forma motyvavo visus susirinkusius negalią paversti į galią veikti. Renginį vedė Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Raminta Ridikaitė.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

L. Katiliaus nuotraukos