Pakruojo ugniagesių draugijos stoginės atkūrimo projektas – geriausias Šiaulių regione
Kuršėnų dvare įvyko konferencija „ES investicijų lyderiai Šiaulių krašte“, kurios metu įvertinti ir apdovanoti kiekvienos Šiaulių apskrities savivaldybės sėkmingiausi projektai, įgyvendinti pagal Šiaulių regiono 2014–2020 metų plėtros planą. Konferencijoje dalyvavo Šiaulių apskrities merai, vicemerai, administracijų vadovai ir specialistai. Pakruojo rajono savivaldybei atstovavo meras Saulius Margis, vicemerė Simona Lipskytė ir savivaldybės administracijos strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Mikolaitytė.
Konferencijos metu pranešimus apie regiono plėtrą, strategiją ir investicijų svarbą skaitė Vidaus reikalų ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, merams už bendradarbiavimą dėkojo Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos vadovas Viktoras Strups.
Po pranešimų kiekvienos savivaldybės merui įteiktas apdovanojimas už sėkmingai panaudotas Europos sąjungos lėšas ir įgyvendintus projektus. Pakruojo rajono savivaldybė įvertinta už projektą „Pakruojo gaisrinės pastato (unikalus kodas 30734) tvarkyba ir pritaikymas viešosioms ir kultūros reikmėms“. Projektas įgyvendintas 2018 m. liepos mėn. – 2023 m. gruodžio mėn., pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę Nr. 05.4.1-CPVA-R-302 „Aktualizuoti savivaldybių kultūros paveldo objektus“. Bendra projekto vertė – 524 636,17 Eur.
Projekto įgyvendinimo metu atnaujintas senosios Pakruojo gaisrinės pastatas, įsigyti reikalingi baldai, įranga, sukurta interaktyvi ekspozicija apie marionečių kūrėją, scenografą, dailininką kraštietį profesorių Stasį Ušinską bei ekspozicijos, susijusios su gaisrininkų veikla ir istorija. Sutvarkytose patalpose lankytojai ne tik gali susipažinti su interaktyviomis ekspozicijomis, sukurtais žaidimais, „pasimatuoti“ lėlininko profesiją ir išbandyti turimas marionetes, bet ir lankytis įvairiuose organizuojamuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose, susitikimuose su menininkais, įvairių parodų pristatymuose.
Konferencijos metu taip pat padėkota savivaldybių administracijų specialistams, įgyvendinantiems projektus – padėką už nelengvą darbą projektų srityje atsiėmė savivaldybės administracijos strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Mikolaitytė, aktyviai dirbanti Šiaulių regiono plėtros taryboje.
Po konferencijos ir apdovanojimų svečiams Šiaulių rajono meras Česlovas Greičius pristatė savo rajono geriausiai vertinamus ir mylimus projektus – Kuršėnų dvaro atkūrimą ir pėsčiųjų tiltą.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
S. Lipskytės ir Šiaulių regiono plėtros tarybos archyvo nuotraukos

