Pakruojyje paminėta Valstybės diena
Liepos 6 d. minėjome Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną. Šventė, kurią organizavo Pakruojo rajono savivaldybė, Pakruojo kultūros centras ir Pakruojo „Atžalyno“ gimnazija, prasidėjo šventomis mišiomis. Jas laikė dekanas R. Čekavičius, savo kalboje didelį dėmesį skyręs Lietuvos istorijai, valstybės ir Dievo sandūrai.
Vienybės aikštėje vyko šventinis koncertas. Šventės dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys L. Jonaitis, meras S. Margis. Tradicija tapo Pakruojo krašto garbės piliečių apdovanojimai – regalijos įteiktos kraštietei profesorei medicinos mokslų daktarei Dianai Ramašauskaitei. Nominantę pristatė „Atžalyno“ gimnazijos atstovas V. Skirmantas. Šis apdovanojimas tądien gerb. Dianai buvo ne pirmas – iš ryto Prezidento rūmų Baltojoje salėje už aktyvią mokslinę, pedagoginę ir administracinę jai įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.
Pakruojo rajono savivaldybė padovanojo miesto gyventojams ir svečiams EL FUEGO koncertą, šoko „Atžalyno gimnazistės (vadovė A. Geležinytė-Šniukienė), savo eiles skaitė V. Lekas. Lygiai 21 val. šventės dalyviai prisijungė prie visuotinės iniciatyvos ir sugiedojo Tautišką giesmę. Patriotišką atmosferą pasipuošę tautiniais kostiumais ir atributika sukūrė Pakruojo žmonės. Tądien Pakruojyje žydėjo VIENYBĖ.
Renginį vedė Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė A. Miknevičiūtė.
Daugiau nuotraukų rasite Pakruojo rajono savivaldybė/Pakruojis district municipality
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos R. Nikalajevienės

