Paminėta Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena
Spalio mėnesį visame pasaulyje minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena – ypatinga proga pagerbti tuos, kurie pasidalijo savo gyvybės dovana su kitais, ir skatinti visuomenę sužinoti daugiau apie organų donorystės svarbą. Lietuvoje ši diena taip pat buvo paminėta, organizuojant renginius, suvienijusius tiek medicinos specialistus, tiek pacientus, kuriems organų transplantacija išgelbėjo gyvybę.
Penktadienį Pakruojo Nepriklausomybės skverelyje įvyko prasmingas minėjimas, skirtas šiai ypatingai dienai. Renginio metu dalyviai uždegė žvakes donorų atminimui, simbolizuodami pagarbą tiems, kurie tapo gyvybės donorais ir leido kitiems žmonėms gauti antrą šansą gyventi.
Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laisvida Badauskienė pabrėžė organų donorystės svarbą, akcentuodama, kad ši diena yra itin reikšminga, jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystės svarbą ir jos teigiamą poveikį šimtams žmonių gyvenimų.
Renginyje dalyvavusi Pakruojo rajono savivaldybės vicemerė Simina Lipskytė kalbėjo apie organų donorystės reikšmę ir džiaugėsi, kad tokios iniciatyvos padeda skleisti informaciją apie donorystę.
Po renginio visi dalyviai buvo pakviesti į Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kur buvo laikomos Šv. Mišios.
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kvietė visuomenę prisidėti prie iniciatyvų, skirtų atkreipti dėmesį į organų donorystės ir transplantacijos svarbą, taip paminint Pasaulinę organų donorystės dieną. Pakruojo rajono savivaldybė taip pat prisijungė prie šios akcijos – administracijos pastatas nušvito žalia spalva, simbolizuojančia viltį ir organų donorystę.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos M. Ilgavičiūtės, L. Katiliaus

