Paminėta Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena
Praėjo daugiau nei 30 metų nuo šalį sukrėtusių įvykių – šalis agresorė jėga bandė užimti mūsų valstybę ir sunaikinti tautą. Sausio 13-osios naktį išsaugota laisvė parodė, kad lietuvių valia ir meilė tėvynei yra nepalaužiama. Nors ši data buvo sutepta krauju, tačiau dėka pasiaukojusių žmonių šiandien mes galime gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje. Įprasminant Sausio 13-ąją, Laisvės gyvenų dieną visoje šalyje vyko atminimo renginiai.
Pakruojo rajono savivaldybėje rytmetis prasidėjo įstaigų languose sužibus atminimo žvakelėmis. Vakare, Nepriklausomybės skverelyje sužydo neužmirštuolių pieva. Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Šv. Mišias už Laisvės gynėjus aukojo Pakruojo dekanas Remigijus Čekavičius. Šv. Mišiose dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemerai Simona Lipskytė ir Virginijus Kacilevičius, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Matulas, rajono tarybos nariai Povilas Karvelis ir Erika Kižienė, LR Seimo narės Ilonos Gelažnikienės padėjėja Erika Junevičienė. Renginio metu į susirinkusius kreipęsis meras S. Margis pabrėžė šios dienos svarbą visai tautai bei palinkėjo saugoti garbingą, laisvą ir demokratišką valstybę.
Po Šv. Mišių susirinkę Laisvės gynėjų dienos minėjimo dalyviai klausėsi Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro mišraus choro „Cementininkas“ kamerinės grupės (vad. Žydrūnė Kazlauskaitė) atliekamų dainų. Pasibaigus minėjimui, susirinkusieji pakviesti puodeliui karštos arbatos į Nepriklausomybės skverelį, kuriame degė solidarumo laužai.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
L. Katiliaus nuotraukos

