*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Paminėtas Degėsių kaimo bendruomenės 20-metis

Paminėtas Degėsių kaimo bendruomenės 20-metis

Praėjęs savaitgalis buvo gausus svečių ir sveikinimų Degėsiams – čia įvyko ne tik 8-oji Duonos pagerbimo, tačiau ir Degėsių kaimo bendruomenės 20 metų gyvavimo jubiliejaus šventės! Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Degėsių bendruomenės pirmininkas Donatas Malinauskas. Jis džiaugėsi, kad gali tęsti duonos kepimo tradicijas bei suburti vieningą bendruomenę. Bendruomenės vadovas taip pat pabrėžė, kad prieš šventę būtina nudirbti visus darbus, todėl visus svečius pakvietė dalyvauti duonos kepime. Visi norintys galėjo išbandyti duonos kepimo tradicijas, patys formuoti kepalus, maišyti tešlą bei pašauti duonos kepalą į duonkepį.

Laukiant kada iškeps duona, pasveikinti atvykę svečiai bendruomenei skyrė daugybę nuoširdžių linkėjimų. Kartu švęsti ir pasveikinti Degėsių bendruomenę atvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė ir LR Seimo nario A. Matulo padėjėja Erika Kižienė, kuri perdavė Seimo nario sveikinimus ir dovanas Degėsių bendruomenei, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Veliulis ir mero patarėjas Linas Katilius. Direktorius M. Veliulis perdavė mero Sauliaus Margio sveikinimą ir padėkojo bendruomenei už tradicijų saugojimą, nuoširdų ir atsakingą darbą bei Pakruojo krašto vardo garsinimą. Šventėje taip pat dalyvavo Guostagalio seniūnijos seniūno pavaduotojas Darijus Malinauskas, į šventę atvyko ir gretimų bendruomenių – Grikpėdžių (pirmininkė Dalė Valantinienė), Mikoliškio (pirmininkas Jonas Janulis), Bardiškių (pirmininkė Nida Rudzinskienė), Guostagalio (pirmininkas Audrius Čepinskas), Sigutėnų (pirmininkė Pranutė Kvedarienė), atstovai.

Bendruomenės sueigos metu buvo neužmiršti visi prisidedantys prie bendruomenės veiklos. Bendruomenės rėmėjams skirtos padėkos ir simbolinės dovanėlės. Pasibaigus sveikinimams ir palinkėjimams šventinę programą tęsė iškalbingasis ir žodžio kišenėje neieškantis Dėdės Juzės personažas, įkūnytas joniškėliečio Viktoro Stanislovaičio, o muzikinius sveikinimus skyrė Linkuvos kultūros centro etnografinis ansamblis „Linkava“ ir Joniškėlio moterų vokalinis ansamblis „Ramunėlė“.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
L. Katiliaus nuotraukos