Rajone nemažėja atvejų, kai nuo gyvūnų nukenčia žmonės
Atkreipiame visų rajono gyventojų dėmesį. Per 2024 metų septynis mėnesius nuo gyvūnų rajone nukentėjo jau 18 asmenų, kai tuo tarpu per visus 2023 metus tokių buvo tik 22. Jei tendencijos nesikeis šiemet rajono gyventojų nukentėjusių nuo gyvūnų skaičius gali padidėti. Nagrinėjant konkrečias situacijas pastebima, kad didžioji dalis gyventojų nukenčia nuo neatsakingai prižiūrimų šunų.
Pakruojo rajono savivaldybės mero potvarkiu patvirtintos Gyvūnų laikymo Pakruojo rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietose taisyklės reglamentuoja ir nustato pareigas gyvūnų savininkams. Gyvūnų savininkams draudžiama: vesti, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, ir šunis vedlius. Draudžiamasis ženklas turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens ir pakabintas matomoje vietoje prie įėjimo į tokias teritorijas, patalpas ar vietas; gyvūnus vedžioti kapinėse, švietimo ir sveikatos apsaugos įstaigų teritorijose, žaidimo ir sporto aikštelėse, stadionuose, pliažuose. Vedžioti gyvūnus arba leisti jų vedžiojamiems gyvūnams eiti į vaikų žaidimo aikšteles, gėlynus, alpinariumus ir dekoratyviniais augalais apsodintus plotus. Draudžiama gyvūnus vestis ir neštis į valstybines institucijas, prekybos ir paslaugų įstaigas; šunis išleisti vienus į lauką, į laiptines, bendrojo naudojimo balkonus, nepriklausomai nuo to, ar šunys su pavadėliu ir antsnukiu, ar be jų; gyvūnams pasiekiamose vietose sąmoningai padėti ar kitaip pateikti nuodų arba jais apdoroto maisto pašaro ar lesalo; laikyti gyvūnus uždaroje transporto priemonėje ar patalpoje be gryno oro ar ventiliacijos; miesto teritorijoje daugiabučių namų valdose laikyti ūkinės paskirties gyvūnus; laikyti gyvūnus ant daugiabučių gyvenamųjų namų stogų, atviruose balkonuose, rūsiuose ir kitose bendrojo naudojimo ar pagalbinėse patalpose, sudaryti sąlygas gyvūnams patekti į nurodytas vietas ar patalpas; vesti šunis su jiems nepritaikytais antsnukiais, antkakliais ar pavadėliais.
Gyvūnus rekomenduojama vedžioti Savivaldybės administracijos įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Asmenys, vedžiojantys gyvūnus, turi surinkti jų gyvūnų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus. Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo (jei kovinis, pavojingas šuo ar jų mišrūnas – privalomai). Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.
Primename, kas yra kovinis ar pavojingas šuo (ar jo mišrūnas): Amerikiečių pitbulterjeras; Amerikiečių Stafordšyro terjeras; Stafordšyro bulterjeras; Amerikiečių buldogas; Argentinos dogas; Fila Brasileiro (Brazilų mastifas); Kangalas (Turkų aviganis); Kaukazo aviganis; Pietų Rusijos aviganis. Šių šunų ir jų mišrūnų laikytojams keliamai ypatingi reikalavimai, ne bet kas turi teisę juos įgyti į laikyti.
Rajono savivaldybė ragina visų laikytis nustatytų taisyklių reikalavimų, saugoti save ir aplinkinius.
Pakruojo rajono savivaldybės administracijos
vyriausiasis specialistas (viešosios tvarkos pareigūnas)