*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Rozalime įvyko trečiasis Jaunimo festivalis „Ošiam!“

Rozalime įvyko trečiasis Jaunimo festivalis „Ošiam!“

Praėjusį savaitgalį jau trečius metus iš eilės Rozalime įvyko tradicija tapęs jaunimo festivalis „Ošiam!“. Festivalio veiklos startavo gegužės mėnesį, kai Pasvalyje ir Joniškyje buvo suorganizuotos „Mokyklų protų žaidynės“, o birželio pradžioje jos pasiekė Radviliškį ir Pakruojį.
Birželio 14-osios vakarą festivalis persikėlė į Rozalimą. Rozalimo pušyno estradoje buvo parodytas filmas visai šeimai „Balerina“.

Šventinis šeštadienis prasidėjo varžybomis. Paežerių tinklinio aikštelėje savo jėgas  išbandė tinklinio mėgėjai. Po įtemptų varžybų čempionais tapo komanda „Vegasas“, antrąją vietą  užėmė linkuviečiai „Linkuva 1“, o trečiąją – komanda „RDV“. Šias varžybas organizavo ir prie festivalio veiklų prisidėjo Pakruojo atviras jaunimo centras. Kada Paežerių tinklinio aikštelėje komandos intensyviai siekė išsiaiškinti čempiono vardą, Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriuje vyko „Mokyklų protų žaidynių“ finalas, kuriame dalyvavo 4 komandos iš Pasvalio, Joniškio, Radviliškio ir Pakruojo rajonų. Pasvalio rajonui atstovavo Pumpėnų gimnazijos komanda „Pumpėniečiai“, Joniškio rajonui – Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos komanda „Birūtos“, Radviliškio rajonui – Šeduvos gimnazijos komanda „Viskas per tą Patriciją“, o Pakruojo rajonui – Linkuvos gimnazijos komanda „Vytis“. Po finalinio turo paaiškėjo, 4 vieta atiteko komandai „Vytis“, trečioji – „Birūtos“, antoroji komandai – „Pumpėniečiai“ , o pirmąją vietą bei „Mokyklų protų žaidynių“ čempiono titulą iškovojo Šeduviečiai „Viskas per tą Patriciją“.

Pagrindinės festivalio dienos renginys startavo vidurdienį, Rozalimo pradinės mokyklos stadione. Sveikinimo žodį tarė festivalio iniciatorius Žygimantas Macevičius ir Rozalimo miestelio bendruomenės pirmininkė Jūratė Sokienė. Po sveikinimų prasidėjo  diskusija su visiems puikiai žinomu aktoriumi Giedrium Savicku.

Diskusijos tema aktuali ir svarbi jaunimui - „Jaunimo priklausomybės: psichoaktyvių medžiagų paplitimas jaunimo tarpe“, o joje diskutavo Pakruojo rajono savivaldybes jaunimo reikalų tarybos narė, Ema Juodinytė, Pakruojo sveikatos centro šeimos gydytoja Miglė Jarašūnaitė, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Inga Jankauskienė, Pakruojo sveikatos centro laikinai einantis pareigas direktorius Agnius Karmonas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas  Aivaras Kardašius ir Socialinių iniciatyvų centro „Atvirasis ratas“ pirmininkas, priklausomybių konsultantas Valdemaras Misevičius. Diskusiją organizuoti padėjo Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Išnagrinėjus rimtą ir šiomis dienomis aktualią temą prasidėjo ir linksmoji dalis – vyko jaunimo koncertas, kuriame savo dainas dovanojo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos muzikos grupės „Code A“ ir „Miražas“ (abiejų grupių vadovė V. Klupšienė), Linkuvos kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Septima“ (vad. G. Garalevičius) ir jaunimo grupė iš Šiaulių „Šaukštai po pietų“.

Pasibaigus koncertui visų žiūrovų ir dalyvių laukė dūzgės prie puodo, kuriose troškiniais pasirūpino jaunimo organizacijų kiemeliai bei Lietuvos Samariečių Bendrijos Pakruojo skyrius. Stadione buvo galima išmėginti populiarėjančią sporto šaką – diskgolfą.

Po pertraukos atėjo laikas vakarinei daliai, kurioje renginio organizatorius Žygimantas Macevičius padėkojo visiems rėmėjams už indėlį festivaliui. Sveikinimo žodžius tarė Pakruojo rajono savivaldybės vicemeras Virginijus Kacilevičius, savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Veliulis, savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Matulas ir jo padėjėja, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė Erika Kižienė, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Kazlauskas, Rozalimo seniūnijos seniūnas Vytautas Kanišauskas ir Rozalimo parapijos klebonas Remigijus Katilius.

Vakarinėje renginio dalyje savo programą pristatė komikas Justinas Visickas, koncertavo jaunimo grupės „Jauti“ ir „8 Kambarys“, o iki vidurnakčio jaunimas šėlo diskotekoje su DJ Arnu. Renginį vedė šiais metais „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Severinas Norgaila. Šiais metais Rozalime, kaip ir pernai susirinko gausus būrys svečių ir jaunimo iš įvairiausių vietovių, kurie linksmai leido laiką ir mėgavosi renginiu. 

Nuotraukos: V. Žeimytės, Ž. Macevičiaus