Susitikime su gyventojais diskutuota dėl naujo dolomito telkinio kasimo Margių kaime
Lapkričio 21 d. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemerė Simona Lipskytė, administracijos direktorius Mindaugas Veliulis ir vyriausioji specialistė (ekologė) Austina Kuncevičienė dalyvavo susitikime su Klovainių miestelio gyventojais. Susitikimas suorganizuotas dėl naujo dolomito telkinio kasimo Margių kaime (Klovainių sen.) ir jo išteklių naudojimo.
Gyventojams trumpai pristatyta informacija apie UAB „GJ MAGMA“ Pakruojo rajono savivaldybei pateiktą Margių telkinio dolomito išteklių dalies žemės gelmių naudojimo planą. Lietuvos geologijos tarnyba dar 2013 m. patvirtino, kad telkinio plotas (16,14 ha) turi naudingųjų išteklių – dolomito. Telkinio kasybos darbus organizuos UAB „Baltijos klintis“, planuojanti iš šio telkinio žaliavos gaminti dekoratyvines plyteles, plokštes, interjero detales ir kitas statybines apdailos medžiagas.
Planuojama, kad telkinyje sprogdinimo darbai nebus vykdomi – žaliava bus išgaunama kasimo būdu. Triukšmo lygis artimiausioje gyvenamojoje aplinkoje neviršys Lietuvos higienos normų. Karjero darbai vyks šviesiuoju paros metu – nuo 6 iki 18 val., kai yra leidžiami didžiausi triukšmo lygiai gyvenamojoje aplinkoje.
Išgauta žaliava bus gabenama rajoniniu keliu (Nr. 2903) Rimšoniai–Klovainiai–Rozalimas, nuo Klovainių miestelio šiaurės kryptimi. Toliau ji bus transportuojama krašto keliu Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys (Nr. 150) Šiaulių link į Akmenės rajone planuojamą statyti apdirbimo cechą.
Dar iki susitikimo buvo gautas Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus kreipimasis su klausimais ir pastabomis. Susitikimo metu savivaldybės atstovai taip pat išklausė gyventojų keliamus klausimus dėl vandens lygio, keliamo triukšmo, upės vagos pokyčių ir kitų rūpimų problemų, kurios gali kilti iškasus naują karjerą.
Surinkus visus paklausimus bus kreipiamasi į plano organizatorius, jiems bus pateikti visi gyventojų ir savivaldybės specialistų klausimai. Tik gavus išsamius atsakymus ir supažindinus su jais gyventojus, savivaldybė toliau derins kitus šio projekto žingsnius.
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius
Nuotraukos M. Ilgavičiūtės

