Žemės ūkio ministras susitiko su Pakruojo rajono žemdirbiais
Susitikti su gausia žemdirbių bendruomene ir aptarti žemės ūkio aktualijas šalyje į Pakruojį šiandien atvyko Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Andrius Palionis. Šia proga, bendradarbiaujant su Lietuvos žemės ūkio taryba, įvyko konferencija Pakruojo kultūros centre.
Susitikime taip pat dalyvavo ir susirinkusius pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis. Rajono vadovas pažymėjo, kad savivaldybė stengiasi palaikyti glaudų bendradarbiavimą su rajono žemdirbiais, Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriumi ir žemės ūkio bendrovėmis. Bendradarbiaujant sprendžiamos kelių, melioracijos ir kitos problemos. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo narė Ilona Gelažnikienė.
Susirinkusius taip pat pasveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos viceprezidentas, Pakruojo skyriaus pirmininkas Gedas Špakauskas, moderavęs konferenciją.
Žemės ūkio aktualijas Pakruojo rajone pristatė vicemerė Simona Lipskytė.
Susitikimo metu Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Jonas Vilionis apžvelgė tarnybos vaidmenį savivaldos lygmenyje. Ministras A. Palionis diskutavo apie svarbiausias žemės ūkio aktualijas šiandien ir ateityje, atsakė į susirinkusių žemdirbių kylančius klausimus. Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovė pristatė pasėlių deklaravimo naujoves, o Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai apžvelgė laukinių gyvūnų ligų situaciją bei prevenciją, atkreipė dėmesį į gyvulininkystės sektoriaus grėsmes. Pranešimą pristatė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Eimantas Pranauskas. Žemdirbiai Ministrui ir atvykusiems svečiams uždavė aktualius klausimus.
Po susitikimo Ministras ir svečiai apsilankė Sigutėnų kaimo bendruomenėje. Čia juos sutiko ir pietumis vaišino bendruomenės nariai ir jų pirmininkė Pranutė Kvedarienė. Ministras A. Palionis apžiūrėjo ir bendruomenės patalpas, kurios kadaise buvo renovuotos pasinaudojant LR Žemės ūkio ministerijos skiriamomis paramos lėšomis, bendruomenė pristatė ir kitus įgyvendintus projektus, apžvelgta šiuo metu bendruomenės pastangomis tvarkomo malūno darbų eiga. Malūno tvarkymui dalį lėšų taip pat yra skyrusi Žemės ūkio ministerija.
Pakruojo rajono savivaldybės informacija
L. Katiliaus nuotraukos

